אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 23.04.2013

סדנאות יצירה במכון לאומנויות תל-חי

שלוש סדנאות לא-שגרתיות, קצרות ואינטנסיביות, התקיימו לאחרונה לסטודנטים במכון לאומנויות בתל-חי, במסגרתן התמזגו הסטודנטים בין המחלקות השונות, ללא קשר למגמה בה הם לומדים או לשנת הלימוד ובמשך 4 ימים חוו חוויה מיוחדת, מעשירה ומלמדת.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

הסדנה הראשונה הובילו גון רוזנסטון, העומדת בראש מגמת הקרמיקה, וסיגל ליפשיץ העומדת בראש מגמת הצורפות.

בסדנה שכונתה "ארוחה ערוכה" חקרו הסטודנטים לאומנות סוגי מזון שונים: מזון בסיסי, מאכלים אסורים, מזון אורגני, מזון מקומי, מזון מהיר, מזון איטי, מזון מולקולרי וכו'. בדקו מנהגי אכילה, ארוחות וכלי אוכל בתרבויות שונות, בתקופות שונות. לבסוף בחרו את המזון, את כלי האוכל, את מיקום הארוחה (בית, טבע,רחוב וכו') ואת קהל היעד ועיצבו כלי, מעמד, או מיכל לאוכל, בחותם אישי.

הסדנה השנייה עסקה בנושא ה"גוף", אותה הנחו רחל רבינוביץ, העומדת בראש המחלקה לאומנות פלסטית וגרגורי לרין, צורף צעיר ועכשווי, מרצה חדש במגמת הצורפות במכון.

הסדנה עסקה בייצוגים של גוף: הגוף הוא האני, אבל באותה נשימה הוא תוצר של תרבות וחברה, מושגים של יופי ונורמות אסתטיות מעודדים התערבות בעיצובו. הגוף נושא זיכרונות של עונג וכאב, כיווץ והרפיה, חוזק וחולשה… תחושות אלה ואחרות אפשרו לכל סטודנט ליצור מתוך קשר מיידי וקרוב. הסטודנטים יצרו "אובייקט – גוף": אביזרים המשתלבים בגוף וממשיכים אותו. התוצרים הוצגו בליווי צילומים הממחישים את אופן השימוש, חבישה, לבישה וכו'.

הסדנה השלישית עסקה ב"מוסיקה ומרחב" בהנחייתם של אורלי סבר, אומנית מייצבים המלמדת בכל המחלקות במכון ושרי ארנון העומד בראש המכון לאומנויות.

מטרת הסדנה הייתה להבין את אופן ההשפעה של מוזיקה ומרחב על תחושות האדם, דרך הקליטה והחשיבה ולהפיק מכך תובנות ורעיונות לשימושים אפשריים במנגנון זה. הסדנה כללה הרצאות עם דוגמאות (חזותיות וקוליות) ועבודה מעשית. בחלק המעשי יצרו משתתפי הסדנה עבודה שהעיקרון המרכזי בה הוא המודעות לצופה (או המאזין) באמצעות התחושות שהיא יוצרת אצלו. הסדנה התבססה על ההנחה שיש לכולנו יכולת אינטואיטיבית לחוות ולהגיב למוזיקה שאנו אוהבים והמרחב שאנו חיים בו.

שרי ארנון מסכם את הפעילות בסדנאות כהצלחה גדולה – "בסדנאות שולבו הסטודנטים מהמחלקות השונות ופעילות בין מחלקתית זו, הייתה חשובה ותורמת. המפגשים בין התחומים יצרו תובנות חדשות ורעיונות מסוג אחר, הביאו להפריה הדדית וניתן לראות זו בתוצרים המעניינים והמרשימים של כל אחת מהסדנאות".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה