אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 27.12.2012

'תכנית אנגלית עירונית': פרויקט משותף למכללה לאגף החינוך בעיריית ק"ש ולפר"ח

תכנית אנגלית היא יוזמה משותפת לאגף החינוך בעיריית קרית שמונה ולמכללה. את התכנית מפעילים ,זו שנה שניה, בשותפות עם פר"ח בכל בתי הספר היסודיים בקרית שמונה. השנה נכנסו לתכנית גם שלושה בתי ספר מהמועצה האיזורית גליל עליון. את התכנית מוביל צוות מנהל מטעם היחידה למעורבות חברתית במכללה והמרכז האקדמי לנוער. התכנית מלווה, זו השנה השניה, במחקר הערכה ומדידה של המרכז האקדמי לנוער .

ב-26 בדצמבר התקיים מפגש הדרכה ראשון לסטודנטים החונכים ב'תכנית אנגלית עירונית'.

מודבר במפגש הדרכה ראשון מתוך סדרה של חמישה מפגשי תוכן והעשרה לסטודנטים, בהם תעסוק תכנית הלימודים השנתית בכיתות ה'-ו' בבתי הספר היסודיים וינתנו  לסטודנטים החונכים כלים, שיסייעו להם להעשיר את החונכות שלהם ולקדם את הילדים בהצלחה.

המפגש כלל הרצאה של ד"ר זאביק גרינברג על תפקידו של הסטודנט החונך בתכנית. היכולת שלו לקדם ילד להישגים גבוהים ולשמש לו מודל לחיקוי ומקומו בביה"ס מול המורה לאנגלית וסגל ההוראה.

בהמשך גתית סרי, רכזת התכנית העירונית, ואושרת מילס, מורה לאנגלית בביס "עוזיאל", העבירו הדרכה מקצועית המפרטת מהי תכנית הלימודים לשנת תשע"ג באנגלית, כיצד לזהות קשיים אצל הילדים בתכנית החונכות ומהם הדרכים לקדם ילד. אושרת מילס חילקה לסטודנטים חוברת עם דפי עבודה המתאימים לכיתות ה'-ו', שיוכלו לשמש אותם לאורך השנה. בנוסף היא ריכזה לסטודנטים את כל אוצר המילים הצפוי לילדים בכיתות אלו השנה והדגימה דרך אתרים באינטרנט, כיצד ניתן לעבוד עם הילדים בצורה חווייתית וסוחפת.

מפגש ההדרכה הוכרז כמוצלח במיוחד – הסטודנטים שיתפו את צוות התכנית בקשיים ובדילמות שעלו עם תחילת העבודה עם הילדים וקיבלו עצה ומענה.

בהזדמנות זו, אנו מבקשים להודות לאושרת מילס, על ההדרכה המצוינת והכנת החומרים המגוונים לסטודנטים.

 

בימים אלו נערכים ניסיונות לקדם מפגש העשרה למורות לאנגלית, כאשר גתית בודקת אפשרות ליום שכזה. יש כל סיבה להאמין, כי ההיכרות עם סגל המורות והשיח המשותף יתרמו להצלחת התכנית.

רוב תודות לכל השותפים.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה