אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 25.12.2011

עושים סימפוזיון – סימפוזיון הקדרות הישראלי 2011 באקדמית תל-חי

סימפוזיון הקדרות הישראלי, אשר מצליח בכל שנה לעניין, לרגש ולאתגר את האמנים היוצרים בחומר, יארח השנה שלושה אמנים בינלאומיים, הדנים באופן מטפורי בצורה זו או אחרת בהיסטוריה ובזכרונות אישיים, קהילתיים וגלובאליים, באינטגרציה של תרבויות בעבר ובהווה ויחד עם זאת כל אמן לכשעצמו מייצג עולם ומלואו, ייחודי ושונה.
עוד בנושאים:

כ-400 אומני קרמיקה מהארץ והעולם צפויים לקחת חלק בסימפוזיון הקדרות הישראלי, שיתקיים, כמדי שנה, במכון לאומנויות במכללה האקדמית תל-חי בין התאריכים 28-30 בדצמבר.

סימפוזיון הקדרות הישראלי, אשר מצליח בכל שנה לעניין, לרגש ולאתגר את האמנים היוצרים בחומר, יארח השנה שלושה אמנים בינלאומיים:

  • אמן אמריקאי ממוצא יפאני – Akio Takamori
  • אמן בריטי – John Higgins
  • אמן אירי – Marcus O'Mahony

 

שלושת האמנים, דנים באופן מטפורי בצורה זו או אחרת בהיסטוריה ובזכרונות אישיים, קהילתיים וגלובאליים, באינטגרציה של תרבויות בעבר ובהווה ויחד עם זאת כל אמן לכשעצמו מייצג עולם ומלואו, ייחודי ושונה.

 

Akio Takamori – אמן, פסל ומחנך עטור פרסים ובעל מוניטין בינלאומי. יצירותיו מוצגות במיטב המוזיאונים ומצויות באוספים חשובים ברחבי העולם. עבודותיו פיגוראטיביות בעיקרן ובמרכזן מככב הגוף האנושי על מכלול תכניו הפיזיים והרגשיים. מתמקד בעיקר במיכלים גדולי מימדים ומיצבים רבי דמויות ורבי עוצמה. עבודותיו משדרות מורכבות ויזואלית, הומור – לעיתים שחור – ארוטיות ותחכום.

 

 

John Higgins – יוצר בעיקר כלים בטכניקה ייחודית של עבודת אבניים משולבת בבנייה ידנית. עבודותיו מאופיינות באיכויות פיסוליות עם אזכורים ארכיטקטוניים. פני השטח מחופים בשכבות אנגוב סדוקות המדמות קילופי קיר עתיק יומין – עדות אילמת לשכבות קיום קודמות.

 

 

Marcus O'Mahony – קדר. יוצר בעיקר אובייקטים שימושיים על האבניים. בעזרת תוספות של חומרי גלם מקומיים וצריפה בתנור מלח ועצים הוא מנסה לשדר מקומיות, קירבה לטבע ולנוף הסובב אותו – לוקאליות בה הוא חי ויוצר. בכלים רכות וזרימה שהם תוצר של עבודת גלגל חופשית ופני שטח מעוטרים בכתמי צבע ביישום משוחרר, דינאמי וספונטאני.

 

 

את הסימפוזיון תלווה תערוכת העבודות Tea for Two, שתתחיל בתל-חי ותהיה תערוכה נודדת. מתוך עשרות העבודות שיוכנו על-ידי מיטב אמני הקרמיקה בארץ יבחרו העבודות ברמה הרעיונית, העיצובית והביצועית הגבוה ביותר. ועדת השיפוט תורכב מאוצרי המוזיאונים והגלריות בהם תוצג התערוכה לאורך השנה.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה