אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 19.06.2012

מחזור תשע"א: טקס הענקת תארים במכללה האקדמית תל-חי

"ביום הענקת תעודות הגמר אוחזת בנו התרגשות גדולה, המשותפת לסטודנטים, למרצים ולהנהלת המכללה…פיתחנו תחומי ידע מגוונים ומעמיקים, אשר הבטיחו, שבוגרי המכללה יהיו מצוידים במיטב הידע וכלי הלמידה והמחקר הנחוצים…ההשכלה שרכשתם הינה מעולה ותאפשר לכם השתלבות מיטבית ומהירה במנהיגות העתיד בכל תחומי החיים ובכל מגזרי האוכלוסייה, על כל גווניה" (פרופ' יונה חן, נשיא המכללה האקדמית תל-חי)
עוד בנושאים:

בטקס מרגש, שהתקיים במכללה האקדמית תל-חי, הוענקו תעודות בוגר (תואר ראשון) ל-806 סטודנטים ותעודות מוסמך (תואר שני) ל-34 סטודנטים.

63 בוגרים קיבלו תעודת הצטיינות ו-28 בוגרים סיימו את לימודיהם בהצטיינות יתרה.

פרופ' יונה חן, נשיא המכללה האקדמית תל-חי, בירך את הבוגרים ואמר:

"ביום הענקת תעודות הגמר אוחזת בנו התרגשות גדולה, המשותפת לסטודנטים, למרצים ולהנהלת המכללה. אנו, בהנהלה, פועלים במרץ לקידום, שיפור והעמקת תשתית הלימודים האקדמיים במכללה. פיתחנו תחומי ידע מגוונים ומעמיקים, אשר הבטיחו, שבוגרי המכללה יהיו מצוידים במיטב הידע וכלי הלמידה והמחקר הנחוצים לאזרח בקהילה מודרנית, ביקורתית, תובענית ודעתנית, אשר פיתוחה וקידומה מבוססים על מדע וכלכלה מתקדמים. ההשכלה שרכשתם הינה מעולה ותאפשר לכם השתלבות מיטבית ומהירה במנהיגות העתיד בכל תחומי החיים ובכל מגזרי האוכלוסייה, על כל גווניה".

פרופ' חיים גורן, סגן נשיא המכללה לעניינים אקדמיים, ציין, כי בין משתתפי הטקס ישנם גם כאלו הזוכרים את המכללה עם מאה בוגרים בלבד, "ועכשיו", אמר פרופ' גורן, "אנחנו רבים וטובים. זו גאווה גדולה עבורנו להעניק מספר כה גדול של תעודת בוגר ומוסמך, לאנשים צעירים מכל רחבי הארץ, וזהו הדבר החשוב ביותר. בוגרינו למדו כאן שלוש שנים, חלקם נשארים להתגורר בגליל וחלקם חוזרים לביתם, אולם גם אלו שחוזרים, יישארו לנצח מחוברים לגליל, שהוא האזור היפה ובעל המאפיינים הייחודיים בישראל".

מנכ"ל המכללה, יוסי מלכה, ציין בדבריו כי המסע של הבוגרים בתל-חי מבטיח, הלכה למעשה, מפגש עם ערכיה הטובים והחשובים של ארצנו הקטנה, "ערכים שלפעמים נדמה שאופסנו במרתף הלאומי, אך בפועל אתם – בוגרים ובוגרות מהווים דוגמא חיה להיותם ערכים מעצבים ורלבנטיים יותר מתמיד. רבים מכם היו שחקנים פעילים בעיצוב הסביבה הקרובה והרחוקה באזור הגליל. מעורבותכם הפעילה בתחומי החינוך, הרווחה, איכות הסביבה, תרבות, תעסוקה, סיוע פרטני וקבוצתי לילדים ועוד ועוד – אלו הם הדברים האמיתיים שאותם תישאו כל ימי חייכם". אמר מלכה והוסיף "המכללה האקדמית תל-חי על חלקיה השונים מאמינה, כי אקדמיה איכותית ומצטיינת צריכה וחייבת להיות נטועה בסביבתה, מושפעת ומשפיעה כאחד".

בסיום הטקס עלתה לבמה בוגרת החוג למדעי הסביבה רוני אשד, שסיפרה כי הגיעה למכללה רווקה וסיימה את התואר נשואה ואימא לשני בנים מקסימים. "במקור אני מקריית אונו, בחרתי ללמוד בתל-חי בגלל בן-זוגי, המתגורר בקיבוץ עמיר, ואני כל-כך שמחה על הצעד הזה עד כדי כך, שהחלטתי להישאר בגליל באופן קבוע. המכללה האקדמית תל-חי הייתה לנו לבית בשנים האחרונות, בית בו עברנו תהליך של למידה, חווינו חוויות אישיות. תל-חי – היא בית בו למדנו, נבחנו, התפתחנו, התבגרנו והשתנינו. אני מרגישה שאנו מסיימים את הלימודים בתל-חי לא רק עם תעודת הבוגר, אלא עם שלל כלים, כישורים מקצועיים, קשרים וחברויות שילוו אותנו עוד שנים רבות. אנו יוצאים מכאן עם ההרגשה, שהדרך להצלחה כבר נסללה לפנינו כל שנותר לנו הוא להתחיל לצעוד בה".

נאום בוגרות החוג לחינוך – חמוטל שדות והדר גלס

"בשירו "אבא" כתב הזמר והיוצר אביתר בנאי את המשפט 'אני רוצה להיות בטוח בכל לבי שלמסע הזה יהיה סוף טוב'.

אנו מאמינות, כי מסע אמיתי, כמו זה שחווינו כאן במכללה ובחוג לחינוך, הוא מסע שאין לו סוף וזה מה שהופך אותו לטוב באמת. מסע אמיתי הוא כזה שממשיך ללוות אותך, שממשיך לפעום בתוכך. זה מסע שמתנגן בתוכך, גם כאשר המוזיקה כבר מזמן לא מתנגנת. למסע שכזה, שמעורר את הלב ומעודד את החשיבה זכינו כאן במשך שלוש שנים. מסע שהביא אותנו לשאול שאלות ולחפש תשובות. להרחיב אופקים ולחלום בגדול. לא יכולנו לבקש שותפים ושותפות טובים יותר מאלו שנמצאים איתנו היום. לא יכולנו לבקש חברות וחברים טובים יותר ללמוד ולצמוח, להתאתגר, ליפול ולקום ביחד. לא יכולנו לבקש ולזכות לסגל מרצים מסור מלווה ותומך כמו זה שזכינו לו, אשר דלתם תמיד הייתה פתוחה מלוא מובן המילה.

שתינו חולקות חוויה משותפת, בה במהלך חיינו מצאנו את עצמנו כלא מתאימות למערכת לימודית ועבור שתינו, כמו עבור רבים שיושבים כאן, הבחירה בלימודים אקדמיים אינה מובנת מאליה. הגענו לכאן עם הרבה חששות, אשר מרביתם התבדו לאורך שנות הלימוד. ויותר מכך, הגענו לכאן ללמוד ומצאנו בית. בית שממוקם באחד המקומות היפים ביותר אם לא היפה ביותר בארצנו הקטנה. בית שהנוף הנשקף ממנו מרחיב מדי יום את הלב והנשמה, והשמיים המקיפים אותו נותנים את התחושה, שאפילו הם אינם עוד הגבול וכמה רחוק שתחלום ותעז לשם גם תוכל להגיע. בית בו החברים לספסל הלימודים הם גם החברים לנחל, לקפה, לבירה, חברים שנהיים עם הזמן משפחה. בית בו סגל המרצים מלווה תומך עוטף ומאמין לאורך כל הדרך. בית בו ישנה תחושה שמכירים אותך ומכירים בך, שאתה לא עוד שם או מספר, אלא אדם במהותך עם רצונות ושאיפות תקוות וחלומות,שאותו הבית מהווה קרקע פורייה לצמיחתם.

במדינה ובחברה בהם תחומי התרבות, הרוח והחינוך נדחקים מדי יום לפינות נסתרות, ונדמה כי קיים מאבק אמיתי על אופיה וערכיה, נדיר ומרגש למצוא שותפים לדרך שהחינוך עבורם הוא לא רק תחום דעת אלא דרך חיים – מהות אמיתית וקיומית.

במציאות בה התקשורת בינינו נדמית לעתים כרדודה, המכללה האקדמית תל-חי והחוג לחינוך הם מעיין נובע של שיח אחר. בשלוש השנים שלנו פה זכינו לקיים שיח שוטף, מעמיק ומלמד, הן עם חברינו לספסל הלימודים והן עם המרצות והמרצים השונות והשונים. מרגש היה לראות איך לאורך שלוש השנים אנחנו גדלים ומתעצבים יחד והופכים לאט-לאט לאנשי מקצוע, כמעט.

אנחנו נמצאות כאן היום וסוגרות מעגל שנפתח לפני כמעט ארבע שנים. בשנה האחרונה בחרו חלקנו לעזוב את אזור הצפון וחלקנו בחר להשאר. עבור כולנו מהווה המכללה, עדיין, בית חם וזיכרון שישאר איתנו לעוד שנים רבות. כמו במקרים רבים בחיים, השנה בה חווינו מקומות אחרים גרמה לנו להעריך עוד יותר את שזכינו לו כאן במכללה.

מילים רבות לא יצליחו להסביר את הכרת התודה, שאנו מרגישות כשאנחנו עומדות כאן היום. רגלינו פוסעות לעבר העתיד, הראש מתמלא חלומות והלב נעצב, על הפרק שנגמר, אך גם נרגש מהבאות. אנחנו יודעות שהתמיכה שלכם והאמונה שלכם בכל אחד ואחת מאתנו ילוו אותנו באשר נלך. עם התחושות העוצמתיות הללו, אנחנו יוצאים היום או ממשיכים בדרך חדשה, מלאים תקווה, אמונה וידיעה כי הדרך בה נבחר היא הטובה ביותר עבורנו. אין לנו ספק כי הלימודים בתל-חי מהווים תחנה משמעותית בדרך זו והשפעותיה ימשיכו ללוות אותנו עוד שנים ארוכות. תודה אישית וגדולה לכולכם על הליווי, האמונה וההשראה התמידית שסיפקתם לנו וזה לזה. מזל טוב לכולנו".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

3 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. עזאם עזאם

  הבוגרות כ"כ מבריקות – שהן מחזיקות את התעודת גמר הפוך

 2. בוגרת גאה

  זה בכוונה גאון שכמותך 🙂
  קצת רוח נעורים ושטות לא תזיק לכולנו:)

 3. חלאילה נסרה

  בהצלחה לכולם מאחלת למצוא את עצמכם גם בלימודים גם בעבודה

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה