אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 13.06.2012

כי האדם לימודי השדה – החוג לעבודה סוציאלית ביריד למען הקהילה

"עבודת השדה היא המשך ישיר ללימודים התיאורטיים והיא מאפשרת לשני הצדדים לצאת נשכרים: גם לסטודנטים המתנסים ולמדים מהמפגשים החשובים לאורך השנה וגם לארגון הזוכה בכוח אדם מקצועי ואיכותי…"(מיכל פרוחי, ראש לימודי השדה בחוג לעו"ס)
עוד בנושאים:

ביריד עשיר ומגוון שהתקיים במכללה האקדמית תל-חי, במסגרת כנס שותפויות בקהילה, הוצגו למעלה מ-60 פרויקטים קהילתיים, אותם מובילים הסטודנטים משנה ג' בלימודי השדה של החוג לעבודה סוציאלית.

הפרויקטים הרבים הצביעו על טווח הגילאים הגדול, בו עוסקים הסטודנטים, החל מתינוקות בני יומם ועד לגיל הזהב. אחד מהם, פנסיונר בן 101 מס'חנין, הלוקח חלק בפרויקט הקהילתי, "עמותת השלום לטיפול בקשיש", אף הגיע והשתתף בכנס.

סגן הנשיא לנושאים אקדמאים במכללה, פרופ' חיים גורן ודיקנית הפקולטה למדעי החברה והרוח, פרופ' שירה הנטמן, בירכו את הסטודנטים ומשתתפי האירוע, הדגישו את העשייה הרבה בתחומי החברה והרווחה ואת המשמעות הגדולה, שיש לעשייה זו, דווקא בהיבט הקהילתי.

מיכל פרוחי, העומדת בראש לימודי השדה בחוג לעבודה סוציאלית, אמרה, כי היא גאה לראות את העבודה הענפה של הסטודנטים בקהילה בכל רחבי הגליל והגולן – "עבודת השדה היא המשך ישיר ללימודים התיאורטיים והיא מאפשרת לשני הצדדים לצאת נשכרים: גם לסטודנטים המתנסים ולמדים מהמפגשים החשובים לאורך השנה וגם לארגון הזוכה בכוח אדם מקצועי ואיכותי. מודל ייחודי זה הפועל בתל-חי מאפשר לכל סטודנט להתנסות גם בעבודה קהילתית לצד העבודה המעשית הפרטנית".

במהלך הכנס הוקרן הסרטון "נגיעות ומראות – פרויקטים קהילתיים תשע"ב" ולאחר מכן ניתנה הרצאתו של דרור איתן, היועץ הארגוני של שתי"ל בנושא "שותפויות או לא להיות".

רדיו הגליל העליון, אף הוא לקח חלק באירוע והקים עמדת שידור בקמפוס מזרח של המכללה, משם שודרו לאורך היום ראיונות עם ראשי המכללה, עם יוזמי הכנס ועם סטודנטים שונים אשר סיפרו על הפרויקטים שלהם בקהילה.

במסגרת הרדיו מתקיים אחד הפרויקטים הקהילתיים, בו סטודנטים לעו"ס פועלים במשותף עם תלמידי כיתה ט' בבית הספר התיכון "עמק החולה" בכפר בלום.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה