לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 31.05.2012

צוות החוסן, במסלול לחץ וטראומה, הגיש סיוע פסיכו-סוציאלי בשני אירועים קשים בצפון

"הם יודעים בדיוק מה לעשות, מקרינים ביטחון, שולטים במצב, מצליחים לבצע הערכות מצב כדי לאתר צרכים נוספים, מחלקים ביניהם תפקידים ומקבלים הנהגה של אחת מהצוות. לעיתים הם מקבלים ממני סיוע מרחוק, אך גם ללא ההכוונה הם יודעים את מלאכתם ומצליחים לבצע את ייעודם: להתערב ולהעניק סיוע ראשוני במצבי חירום".
עוד בנושאים:

צוות החוסן, המורכב מהסטודנטים במסלול המיוחד ללחץ וטראומה בחוג לעבודה סוציאלית בראשותו של ד"ר משה פרחי, סייע בשני אירועים קשים שפקדו את הצפון.

האירוע הראשון אליו הוקפץ הצוות למתן סיוע פסיכו-סוציאלי, הוא טביעתה של הצעירה, שיר שפט, בבניאס, הצוות הגיע למקום תוך דקות ספורות ונחלץ לסייע לבן זוגה של שיר, שהיה שרוי בלחץ ובחרדה גבוהה.

בתחילת השבוע, כשנודע על התאונה הקשה של משפחת אטיאס מהישוב בר יוחאי, פנתה ענת הלר, מטפלת באומנויות בבית-הספר "חמד", לד"ר משה פרחי. היא ביקשה לבדוק אפשרות להפעלת צוות החוסן בבר יוחאי ובבית-הספר "חמד", בו למדו הילדים, שנספו בתאונה.

"סמס אחד הספיק ליצירת מערך התערבות שלם", אומר ד"ר פרחי. "ניידת החוסן של המסלול יצאה לבר יוחאי, וצוות הסטודנטים החל בעבודתו כבר בשעות הבוקר המוקדמות: הוא קיבל את אישור רכז החינוך של היישוב לכניסה לבית-הספר ולביצוע ההתערבויות, ושהה כמעט כל היום בבית הספר וביישוב. ההתערבות כללה מפגש עם המורים, ראשי הקהילה, עובדים סוציאליים וסטודנטים מהיישוב, בנות שירות לאומי ועוד. המטרה העיקרית הייתה העברת המושכות לקהילה ומתן "רוח גבית" וייעוץ מקצועי למורים, כדי לשוחח בעצמם עם קהילתם ולהוביל את התהליך. הצוות סייע למורים לאתר ילדים, שנזקקו לסיוע ראשוני".

ד"ר פרחי שוהה בימים אלה בשוויץ ומלמד שם במסגרת חילופי מרצים, אך מסתבר שהסטודנטים במסלול המיוחד שלו, יודעים היטב מה מוטל עליהם ופועלים במקצועיות רבה.

"הצוות פועל למופת", אומר ד"ר פרחי משוויץ. "הם יודעים בדיוק מה לעשות, מקרינים ביטחון, שולטים במצב, מצליחים לבצע הערכות מצב כדי לאתר צרכים נוספים, מחלקים ביניהם תפקידים ומקבלים הנהגה של אחת מהצוות. לעיתים הם מקבלים ממני סיוע מרחוק, אך גם ללא ההכוונה הם יודעים את מלאכתם ומצליחים לבצע את ייעודם: להתערב ולהעניק סיוע ראשוני במצבי חירום".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע. 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה