לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 12.03.2012

כל מה שרצית לדעת על תקופת הבחינות ולא העזת לשאול

מומלץ לדעת את כל הכללים והתנאים לבחינות, כך לא תמצאו את עצמכם במצב ביש, בו למדתם במשך חמישה ימים תמימים ולא הורשיתם לגשת לבחינה.
עוד בנושאים: ,

על מבחנים ודברים טובים

טרם ניגשתם למלאכת הלמידה, מומלץ לדעת את כל הכללים והתנאים לבחינות, כך לא תמצאו את עצמכם במצב ביש, בו למדתם במשך חמישה ימים תמימים ולא הורשיתם לגשת לבחינה. 

ריכזנו עבורכם כמה מהסעיפים הבולטים, מתוך תקנון הביחנות, אך מחובתכם לדעת את כולו.

 1.  נבחן המאחר מעל ל-15 דקות מתחילת הבחינה לא יורשה להבחן, זמן הוויתור/איחור זהה לכל המבחנים ללא קשר לאורך הבחינה ולכל הסטודנטים ללא קשר לתוספות הזמן שאושרו להם.
 2.  זמן וויתור בבחינה יהיה עד 15 דקות בלבד מתחילתה. לתשומת ליבכם: סטודנט המוותר מרצונו על בחינה במועד א' או ב' לא יהיה זכאי בשום תנאי למועד.
 3. הסטודנט ישתמש בזמן המבחן בעט בלבד ויענה במחברות הבחינה כפי שסופקו לו ע"י מדור בחינות. בחינה שתכתב בעיפרון בניגוד לנהלים לא תאפשר ערעור.
 4. בסיום הבחינה ייקח עמו הסטודנט את ספח הבחינה. ללא ספח זה לא יתאפשר עיון במחברת הבחינה בחדר ערעורים והגשת ערעור במקרה הצורך.
 5. בבחינות באנגלית, סטודנט רשאי לעשות שימוש במילונית או מילון במהלך בחינה רק במידה והמילונית מאפשרת שימוש במצב שקט, שכן מילונית המופעלת ללא מצב שקט מפריעה לקיום המהלך התקין של הבחינה.
 6. בקורסים בהם מספר הרשומים נמוך מחמישים יקליד המרצה את הציונים בפורטל ויחזיר את מחברות הבחינה  למדור הבחינות לא יאוחר מעשרה ימי עבודה (לא כולל סופי שבוע וימי חג)  מהיום העוקב ליום הבחינה, פרט למקרים חריגים באישור ראש החוג.
 7. בקורסים בהם מספר המשתתפים גדול מחמישים יוכל המרצה להאריך את משך הבדיקה ל-15 – ימי עבודה לא כולל סופי שבוע וחג) מהיום העוקב ליום הבחינה.


הכן עצמך לבחינה : 

הדפיסו מבעוד מועד את כרטיס הנבחן. סטודנט ללא כרטיס נבחן לא יוכל לגשת לבחינה וחבל!

 1. תדאגו שתהיה ברשותכם תעודה מזהה הכוללת פרטים אישיים ותמונה
 2. וודאו תמיד יום לפני כי הבחינה אכן מתקיימת בשעה ובמקום שנקבע מראש וכי לא חלו שינויים מהפעם האחרונה שהדפסת את לוח הבחינות. הפרטים נמצאים בפורטל לסטודנט.
 3. מומלץ להגיע כ-15 דק' לפני הבחינה, ככה תוכלו להתמקם במקום האהוב עליכם בכיתה ולהמנע מלחץ מיותר… כמובן וודאו שאתם מתמקמים בכיתה הנכונה.
 4. אל תשכחו להביא איתכם משהו טעים לאכול אבל זכרו : עטיפות מרשרשות מוציאות את חבריכם מריכוז…
 5. רגע לפני שמתחילה הבחינה – כבו את הנייד והשאירו אותו בתיק
 6. אם אתם נבחנים באנגלית – וודאו מראש כי המילונית שברשותכם במצב שקט.


איך מגישים בקשה למועד חריג – מועד ג'?

הגשת בקשה למועד חריג נעשית באמצעות פורטל הסטודנט בלבד.  יש לצרף לבקשה את כל המסמכים הרלוונטים ולצרפם לקובץ בפורטל דרך אפשרויות נוספות< בקשות וערעורים

ועדת מועדים חריגים, שהיא הגורם היחיד המוסמך לאשר מועד בחינות חריג, תדון בכל בקשה והחלטותיה יועברו לביצוע מדור בחינות. הסטודנט יקבל הודעת מסרון על כי תשובת הוועדה נמצאת בפורטל האישי שלו. שם גם יפורסם מועד קיומה של הבחינה עבור כל סטודנט הזכאי למועד חריג. גם במקרה זה, ציון הבחינה האחרונה הוא הציון הקובע.

סטודנט, שאושרה לו השתתפות במועד חריג ולא הופיע לבחינה, מבלי שהודיע על כך מראש בכתב, עד חמישה ימי עבודה לפני מועד הבחינה, יחוייב  בסכום של 150 ש"ח בחשבון שכר הלימוד שלו.

 

איך מנפיקים כרטיס נבחן דרך מערכת המידע? לחצו כאן להסברים

 

נכון, אלו הרבה כללים, אך הם יחסכו לכם הרבה כאב ראש.

אל תשכחו…ידע זה כוח, גם ידע כללי!

 

לתקנון הבחינות המלא לחצו כאן

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה