לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 11.05.2017

הכר את המרצה – ד"ר יערה גיל גלזר – ראשת המוקד לשילוב אמנויות בחינוך, החוג לחינוך

שמי יערה, אני מרצה בחוג לחינוך וראשת המוקד לשילוב אמנויות בחינוך. התבקשתי לתאר את החוג לחינוך וייחודו מנקודת מבטי, ובחרתי לפתוח בציטוט אופטימי של ההוגה האקטיביסטית מתחום הפדגוגיה
עוד בנושאים:

שמי יערה, אני מרצה בחוג לחינוך וראשת המוקד לשילוב אמנויות בחינוך. התבקשתי לתאר את החוג לחינוך וייחודו מנקודת מבטי, ובחרתי לפתוח בציטוט אופטימי של ההוגה האקטיביסטית מתחום הפדגוגיה הביקורתית – בל הוקס: "… באקדמיה ובתרבות ככלל, אנו נקראות לחדש את רוחנו ומחשבתנו אם ברצוננו לשנות את המוסדות החינוכיים – ואת החברה – כך שהדרך שבה אנו חיים, מלמדות, ועובדים תוכל לשקף את הנאתנו ממגוון תרבותי, את תשוקתנו לצדק ואת אהבתנו לחופש".

המילים של הוקס משקפות גישה שלפיה על א/נשי חינוך מוטלת האחריות ליצור חברה טובה ושוויונית יותר – משימה מאתגרת במציאות המורכבת והמסוכסכת שלנו. הסטודנטיות והסטודנטים בחוג לחינוך מגיעים ממגוון מקומות ותרבויות ברחבי הארץ, והמפגש ביניהם ואיתם יוצר בסיס לשיח חינוכי רלבנטי וחיוני בהקשר זה. רבים מהם חדורי מוטיבציה לשינוי פני החינוך בארץ ולקידומו לכיוונים חדשים וחיוביים. חלקם לקחו ולוקחים חלק מרכזי באגודת הסטודנטים ותורמים לקהילת המכללה בעשייה חשובה – ביחידה למעורבות חברתית, בתא הגאה, במגמה ירוקה, בגרעין סמ"ן לקידום סטודנטיות/ים בעלי מוגבלויות, בקפה-אמון (פינות קפה שיתופיות ברחבי הקמפוס), ועוד.

אני חושבת שאחד המאפיינים שמייחדים את החוג לחינוך כבית מטפח עבור הסטודנטיות והסטודנטים שלו, הוא השילוב בין תכנית עשירה ומגוונת שנותנת נקודות מבט שונות ומרחיבות דעת ורוח על חינוך – היסטורית, סוציולוגית, פסיכולוגית, פילוסופית, ועוד, לבין צוות איכותי, פתוח, מסור ומפרגן, שרואה כל סטודנט וסטודנטית ברמה האישית. מאפיין ייחודי נוסף הוא ארבעת מוקדי החוג: חינוך חברתי, שילוב אמנויות בחינוך, חינוך מיוחד ולקויות למידה.*** הסטודנטיות/ים בוחרים שניים מבין המוקדים, ושילוב זה מעניק להם אפשרות ללמידה רב-תחומית ומרחיבת אופקים אינטלקטואליים ויצירתיים, וכיוונים שונים להמשך לימודים והכשרה בתחומים חינוכיים – פורמליים ובלתי פורמליים, וכן בתחומים טיפוליים כמו תרפיה באמנות ודרמה-תרפיה. עוד נדבך משמעותי בדרך החינוכית של הסטודנטיות/ים בחוג הוא קורס לימודי השדה – שמיישם את האידיאל של למידה דרך עשייה – בעבודה חינוכית במגוון מסגרות באזור הצפון – ומטפח יוזמה, עצמאות ואחריות אישית וחברתית.

לסיכום, אם חינוך הוא בראשך ובלבך ואת/ה רואה בו זירה שיכולה וצריכה לשאוף להביא את החברה שלנו והפרטים המרכיבים אותה למקום טוב יותר, החוג לחינוך בתל חי הוא קרוב לוודאי המקום הנכון בשבילך.

***לפירוט המוקדים בחוג לחינוך באתר המכללה >>לחץ כאן

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה