לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 25.04.2017

אם רק תרצו, תאמינו ותצליחו – החוג לחינוך בתל חי!

שמי אלון גולדברג, ד"ר לייעוץ חינוכי והתפתחות האדם. בשנת 2010 התחלתי ללמד בחוג לחינוך במכללת תל-חי. בחוג, אני מרצה במספר קורסים. בהם, פסיכולוגיה התפתחותית, התמודדות עם מחלות כרוניות
עוד בנושאים:

שמי אלון גולדברג, ד"ר לייעוץ חינוכי והתפתחות האדם.

בשנת 2010 התחלתי ללמד בחוג לחינוך במכללת תל-חי. בחוג, אני מרצה במספר קורסים. בהם, פסיכולוגיה התפתחותית, התמודדות עם מחלות כרוניות ומגבלות וכן קורס העוסק בנוער בסיכון.

נושאי הלימוד אותם אני מלמד בחוג, מעידים על כך, שהתפיסה של החוג לחינוך בתל חי היא כי חינוך אינו רק מסגרת חינוכית (גן או בית הספר). חינוך הוא הכול! חינוך הוא גם הורות, גם ההתמודדות מחלות ואירועים קשים בטווח החיים ואפילו זיקנה.

במכללת תל-חי בכלל, ובפרט בחוג לחינוך גיליתי עולם אקדמי וחברתי שונה ממה שהכרתי בלימודיי. המרצים מגיעים מתוך תחושת שליחות חינוכית ואקדמית, ולכן ההוראה הינה משמעותית. לפיכך, חלק גדול מן הסטודנטים עוברים שינוי בלימודיהם העיוניים והמעשיים ובסוף לימודיהם הם וגם אנחנו גאים במה שהפכו להיות.

אני, וכן מרצים אחרים, משתדלים לשפר את איכות ההוראה ולהתאימה לסטודנטים ולעולם הטכנולוגי המשתנה מידי שנה. אכפת לנו מן הסטודנטים שלו וממה שיהפכו להיות במהלך הלימודים ובסופם! לכן, פעמים רבות, הסטודנטים מוצאים לנכון לשתף אותנו בחייהם הפרטיים (אז כנראה שאנחנו עושים משהו נכון…).

ואסור לשכוח… אחד מן היתרונות של החוג לחינוך על פני חוגי חינוך אחרים בישראל הוא היחידה ללימודי שדה. יחידה זו מציעה לסטודנט החל משנת הלימודים השנייה התנסות בשדה החינוכי והטיפולי. יחידה זו מאפשרת לסטודנט מפגש אמתי עם אוכלוסיות שונות. בהן, ילדי גן, ילדים בחינוך המיוחד, ילדים ומתבגרים המטופלים במרפאות בתי החולים באזור, וגם אסירים בתהליכי שיקום.

מפגש זה עם השדה החינוכי והטיפולי מאפשר לסטודנט לגלות את חולשותיו ויתרונותיו וכן את העדפותיו, תוך ליווי מקצועי של צוות היחידה.

לבסוף, רבים מבוגרינו משתלבים במסגרות חינוכיות כבר במהלך שנתם השלישית וכן משתלבים בלימודים לתואר שני בתל-חי, כמו גם במסגרות אקדמיות אחרות בישראל.

לסיכום, אם את או אתה מעוניינים ללמוד חינוך – בואו לחוג לחינוך במכללת תל-חי.

וזכרו, אם רק תרצו, תתאמצו ותאמינו – תצליחו!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה