לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 27.11.2014

להסיר את החסם, לפתוח דרך חדשה: אימהות חד-הוריות בתל-חי

התוכנית המיוחדת לאימהות חד הוריות פתחה השנה מחזור נוסף
עוד בנושאים:

"מגיל צעיר מאוד אני עובדת. במקומות העבודה בהם עבדתי הרגשתי שאני יכולה להתקדם ושיש לי את היכולת האישית לפרוץ דרך ולהתברג בתפקידים בכירים יותר. דבר אחד חסם אותי ולא אפשר לי קידום- אין לי תואר. מיותר לציין שהתסכול גדול. לצערי, לא התאפשר לי, כאם שמגדלת את ילדיה לבדה, לצאת ללימודים באקדמיה. דאגתי לצאת לקורסים מקצועיים כדי להתקדם, אבל השכר לא השתנה ולא התקדמתי. החלום לצאת ללימודים אקדמים הלך והתרחק ממני. היום אני מודה על ההזדמנות שניתנה לי, לעשות תואר ראשון, שיקדם אותי בחיי ויאפשר לי פריצת דרך לקריירה חדשה שאני כה מצפה לה". שרון, שנה ג' במסלול לאימהות.

התכנית המשותפת של קרן רש"י והמכללה האקדמית תל-חי אשר מעניקה לאימהות חד-הוריות מסלול אקדמי ייחודי ומבטיח, פתחה השנה מחזור נוסף הכולל 15 אימהות, כולן תושבות הגליל העליון. הנחת היסוד של יוזמי תכנית 'מלגות קציר' של קרן רש"י הינה כי ניתן וראוי לבנות תכנית מתאימה שתסייע לאימהות חד-הוריות מרקע סוציו אקונומי-נמוך להביא לידי ביטוי את ההון האנושי שלהן, להשביח אותו, להשיג תואר אקדמי ולהשלים תהליך של שינוי אישי וחברתי.

השנה משולבות האימהות החד הוריות, במסלול לימודי עובדים בחוג לשירותי אנוש. במסגרת התכנית ממומנים הלימודים עבור הסטודנטיות ומוענקים להן דמי קיום. הסטודנטיות מקבלות בנוסף, מעטפת של סיוע לימודי, הכולל: אבחון לימודי, שיעורי עזר, מרתונים, תמיכה רגשית ומפגשים העשרה מגוונים במהלך שנת הלימודים.

שולי ספיר, ראש מדור מעורבות חברתית וקשרי קהילה, מלווה את הסטודנטיות החד הוריות באקדמיה ונמצאת בקשר ישיר עם כל אחת מהן, לסיוע ותמיכה לאורך שנת הלימודים. לדבריה: "האימהות מצליחות להשתלב באקדמיה בהצלחה רבה ומעוררת השתאות. קבוצת הנשים הקודמת אשר סיימה בשנה שעברה את לימודיה עברה תהליך העצמה ארוך ומרגש. מתוך קבוצה זו, כ-6 נשים נרשמו ללימודי תואר שני ולימודי המשך באקדמיה".

ד"ר אמיר גולדשטיין, דיקן הסטודנטים, לימד בשנה האחרונה כמה מהסטודנטיות והתרשם מהתהליך האישי והאקדמי שהן עברו לאורך שנות התוכנית: "הרמה האקדמית, המחויבות והמוטיבציה של מלגאיות קציר היו מרשימות. ראיתי לנגד עיני מקרה קלאסי בו מקבלות נשים הזדמנות לפרוץ את מעגל הקסמים של קושי כלכלי, היעדר השכלה אקדמית והיעדר ניסיון תעסוקתי – ומשכילות למנף אותה. הסרת החסם שמנע כניסה להשכלה הגבוהה אפשר לנשים להביא לידי ביטוי את כישוריהן, להרחיב את אופקיהן, להשתלב במקומות עבודה הדורשים השכלה אקדמית ולתרום לחברה".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה