מקומות | מערכת חשיפה לצפון | 19.08.2012

מעל ערפילים וענן: לגלות את החרמון בקיץ

חופשת הקיץ בשיאה והמכללה האקדמית תל-חי ממליצה לסטודנטים ולסטודנטיות שלה לצאת ולהכיר את ההר שלא חושבים עליו כשלא קר.

החום הישראלי היוקד, לא פעם מוציא את החשק לצאת ולתור את הארץ ושולח אותנו למסע דילוגים בין המזגן של האוטו, למזגן של הסופר, למזגן של הקמפוס למזגן של הבית וחוזר חלילה. אך במקום אחד בארץ נמצא המזגן של הטבע – עם טמפרטורה ממוצעת ביום אוגוסט שרבי המגיעה ל-21.7 מעלות בלבד, אתר הר החרמון בקיץ הוא היעד האולטימטיבי לצאת ולטייל.

השאלה המתבקשת שעולה היא – מה כבר יש לעשות בחרמון בלי שלג? מסתבר שלא מעט…

מעבר לפריחה מפתיעה וקצרת מועד (כשלושה שבועות בלבד) הייחודית לחרמון בלבד, עם הערפילים והעננה בחופשתם השנתית, נפרשים בפניכם נופים מדהימים ומבט פנורמי עוצר נשימה על רמת הגולן, הר דב, עמק החולה, הגליל העליון והתחתון החרמון ממבט-על והדרך העולה להר וכמובן, החורן בסוריה.

אין מי מאתנו, שלא מכירים את חווית הרכבל בחרמון בחורף – הרוח מנוונת את הפנים, הקור הולך ומחריף, ההתרגשות עולה וגואה והמבט בחצי הדרך אחורנית המעניק פרספקטיבה של יום קפוא. אך חווית הנסיעה ברכבל בקיץ, שונה בתכלית. מזג האוויר האופטימלי והראות המעולה מוקדשים לחלוטין להתפעלות מההר המוכר בפעם הראשונה מחדש. עם ההגעה לפסגת הרכבל, נפלטים מהקרון ומגלים מחדש את נופיו של ההר הקר והמוכר.

העיניים נעות ללא הרף לעומת המוצבים המתנשאים והבולענים האימתניים הפרושים לנגד עינינו. מנקודה זו מתחילים את הטיול האמיתי, בעזרת סימוני הסלע הירוקים, אל עבר כיפה כ-נ"ג 2075, הידועה גם בשם "גבעת הקרבות" -אותה הגבעה בה ניטשו קרבות מלחמת יום כיפור.

 

אנחנו יכולים לעשות את זה בדרך הקלה או בדרך הקשה

את המסלול חזרה ניתן לעשות ברכבל (שזו הדרך הקלה, כמובן) או לרדת ולחוות את החרמון מפסגה ועד מדרון, בירידה סלעית במורד הר חבושית, בין פרחים ותפרחות, מערות ובולענים (ותופעות גיאולוגיות נוספות) עד לתחילתו של הרכבל אי שם למטה – ראו הוזהרתם: המסלול קשה מאוד!

  • הטיול בצמדים (לכל הפחות) באישור חטיבת החרמון בלבד!
  • אזהרה: בסטייה מהמסלול ייתכן ותיתקלו בנפלים של תחמושת – סמנו אותם במעגל באמצעות סרט סימון לבן/סלעים, דווחו עליהם ובשום סיטואציה שהיא – אין לגעת בהם!

 

מסלול לכל המשפחה: רכבל עולה-נופים-טיולון-רכבל יורד

מסלול אתגרי: כ-4 קילומטרים וכ-3 שעות הליכה.

מפה: מפת סימון שבילים "הגולן והחרמון"

לא לשכוח:

  • משקפי שמש
  • מקדם הגנה לקרינה עזה במיוחד
  • נעלי הליכה נוחות
  • מים
  • כובע

 

ליצירת קשר חייגו:

טלפון: 04-6966203
טלפון נוסף: 04-6966335

 

פיניתם את כל היום? עייפים מכדי לחזור הביתה? הטבע החזיר את הרומנטיקה והתיאבון?

אזור החרמון מוקף בצימרים ובמסעדות שחבל לפספס…

לחצו כאן לרשימת צימרים באזור

לחצו כאן לרשימת מסעדות באזור

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה