מקומות | מערכת חשיפה לצפון | 08.04.2014

סיור בחירבת עומרית

סיור מרתק בהדרכתה של פרופ' ציונה גרוסמרק התקיים באתר הארכיאולוגי בחירבת עמרית
עוד בנושאים:

ביום שישי האחרון,  4/4/14,  נערך סיור, בהדרכתה של פרופ' ציונה גרוסמרק, במקדש ההלניסטי בחירבת עומרית, השוכן בסמוך לקיבוץ כפר סאלד. סיור זה הינו הסנונית הראשונה, בסדרת מפגשי תרבות, בהפקת החטיבה למדעי הרוח בחוג ללימודים רב-תחומיים.

באתר חירבת עומרית, מעל נבי יהודה,  ישנם שלושה מקדשים רומיים, הבנויים אחד על גבי השני. כול מקדש גדול ומפואר מקודמו וחשיפתם בזה אחרי זה מגלה סיפור מרתק של התפתחות התרבות בעמק החולה.

אתר חירבת עומרית ניצב בליבו של ויכוח סוער בין הארכיאולוגים, בעיקר באשר לזהותו של מקים המקדש השני. הארכיאולוגיים אשר חופרים באתר כבר מספר שנים, טוענים שהבנאי הוא המלך הורדוס וזהו מקדש הבניאס המפואר שתיאר יוספוס פלאוויוס, בניגוד לדעתם של ארכיאולוגים אחרים הטוענים כי המקדש שבנה הורדוס ממוקם בבניאס. פרופסור ציונה גרוסמרק הציגה בפי משתתפי הסיור את נפלאות האתר ואת חזית המחקר נכון להיום.

הסיור בעומרית הוא חלק מסדרה חדשה של מפגשי תרבות בנושאי היסטוריה, ארץ ישראל ותולדות האומנות, כולם מרכיביה של החטיבה למדעי הרוח והם מיועדים לאנשי הסגל האקדמי, המנהלי ולסטודנטים מתחומים רלוונטיים. המפגש הבא יוקדש להיסטוריה והוא יתקיים ביום שלישי, 29 באפריל, במושבה יסוד המעלה. ד"ר יאיר זלטנריך ינחה סיור מרתק לתוך ההיסטוריה של יסוד המעלה. המפגש השלישי יוקדש לאומנות ויכלול פגישה עם האומן טולי באומן מקיבוץ אמיר.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה