אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 24.12.2012

ס' מדברת: שיחה עם ס', אם חד-הורית ל-4 ילדים, הלומדת במסלול אמהות

"…הרצון הטמון בך לצאת מהמעגל הנוראי, שנכנסת אליו בעל כורחך, להרוויח יותר שיהיה להם ולך יותר. האם את חושבת, שאת יכולה להרשות לעצמך ללמוד. זה הרי בונוס! לימודים זה הדבר שרצית יותר מכל ואת מצליחה להכניס לך לראש, שאת רוצה גם בשבילך הרי את צריכה להיות חזקה נפשית ,את צריכה להעשיר עצמך בידע לשמש להם דוגמא ולהבין שאפשר לחיות טוב יותר וזה בהחלט מגיע לך…"

"אפתח את הסיפור שלי עם שיר של אריק איינשטיין "אמא", שיר שנוגע לי ללב בכל פעם שאני שומעת אותו. אני אם יחידה לארבעה ילדים. כשנישאתי לפני עשור, חיי היו מלאי חוויות והייתי המאושרת באדם. המחשבה שאגיע לגירושין לא עלתה במוחי . זה בכל זאת הגיע והוחלט, עם כל הצער והכאב , "לפרק את החבילה". האדם שנישאתי לו וילדתי לו ילדים השתנה זה לא אותו אדם, שהכרתי כשהתחתנו. מצאתי עצמי מגדלת ארבעה ילדים לבד וללא עזרה כלל.

כעסתי על כל העולם והדבר היחיד שראיתי לנגד עיני היו ילדיי. הם בכו אתי ועברו את החוויה יחד איתי. מצאתי את עצמי עומדת לפני תהום ענקית ולא ממש יודעת מה יביא אתו המחר, הרגשה קשה מנשוא.

למרות הכול קמתי בבוקר והתכוננתי ליום חדש. לקחת את הילדים לגן ,לבית הספר. ללכת לעבודה ולדאוג לשלם את כל החשבונות בזמן, כדי שחלילה לא ינתקו את החשמל. כשאני מדברת בטלפון עם ההורים אני מרגיעה אותם, שהכל נהדר והחיים שבים למסלולם. בערב אחרי שהילדים כבר נרדמים ויחד איתם גם כוחותייך הנפשיים את מוצאת עצמך מתייפחת לתוך הכרית בשקט, כדי שאף אחד לא יישמע, כי את הרי לביאה, אמורה לדאוג לכל.

הרצון הטמון בך לצאת מהמעגל הנוראי, שנכנסת אליו בעל כורחך, להרוויח יותר שיהיה להם ולך יותר. האם את חושבת, שאת יכולה להרשות לעצמך ללמוד. זה הרי בונוס! לימודים זה הדבר שרצית יותר מכל ואת מצליחה להכניס לך לראש, שאת רוצה גם בשבילך הרי את צריכה להיות חזקה נפשית ,את צריכה להעשיר עצמך בידע לשמש להם דוגמא ולהבין שאפשר לחיות טוב יותר וזה בהחלט מגיע לך.

נרשמתי למכללה האקדמית תל-חי במסלול לאימהות ומצאתי עצמי נרגשת לקראת יום הלימודים הראשון והשני והמבחנים …יושבת ולומדת ,הילדים מרוצים ואף מוכנים לעזור. התעמתות עם המחשב משעות הבוקר המוקדמות וכשאת מגיעה לסף ייאוש הילדה שומעת קולות ומתעוררת ושואלת "אמא? את צריכה עזרה?" אני מנסה לערוך טבלה כבר 4 שעות ולא מצליחה והיא בשנייה עורכת לי טבלה עם מספר העמודות שרציתי. אני מוצאת עצמי נבוכה מעט. ילדה בת 9 הצליחה לעזור לי וכאן נחרט במוחי המשפט "מכל מלמדיי השכלתי ומתלמידיי עוד יותר".

כששואלים את ילדיי מה אמא עושה? הם בגאווה אומרים: לומדת לתואר ראשון במכללה ועובדת עבודות מזדמנות.

אני רוצה לתמוך בהם ולשמש להם דוגמא אישית כיצד לעזור לעצמך ולא להיות לנטל על החברה ואין לי כל ספק שהציונים הגבוהים, שאני מקבלת, הם בהחלט מגיעים לילדים שלי על האהבה התמיכה האינסופיים. העידוד שאני מקבלת מהם, הרצון שלהם להשפיע בחברה\ בבית הספר בו הם לומדים והתעודה שאביא בסיום 4 שנות לימוד, ללא ספק תוביל גם את ילדיי להמשך לימודים ולהשתלבות במקומות עבודה טובים. זה מה שיעשה אותי למאושרת באדם…הצלחתי…"יגעת ומצאת תאמין". ידע זה כח, בהחלט!

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה