אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 03.12.2012

סטודנטים עושים מילואים: יעל אשור

תפסנו את יעל , סטודנטית לחינוך וכלכלה בתל-חי לשיחה פוסט צו 8

פרופיל

שם: יעל אשור

חוג: חינוך וכלכלה

שנה: ב'

במקור מ: חיפה

גרה כעת ב: כפר יובל

שירות מילואים

סמב"צית בחטיבת גבעתי – מקשרת בין קציני התותחנים שבשטח ודואגת עבורם לציודים החסרים.

בשירות החובה שירתה ב"קרקל" – שירות מאתגר ומיוחד במיוחד לבנות.

 

בין פחד למוטיבציה

למעשה, כשבועיים עם תחילת שנת הלימודים, ב-04.11,  יום לפני סיום המילואים קיבלה יעל צו 8 עקב המצב הבטחוני ונשארה סה"כ ל-21 יום במילואים. זו היתה הפעם הראשונה בה נקראה למילואים במצב ביטחוני מתוח ובזמן לחימה. למרות השירות הייחודי, זאת היתה חוויה מלחיצה במיוחד ומפחידה. למרות הריגוש בלהיות חלק מהכוח הלוחם והמסייע.

המשפחה דאגה מאוד והיתה לחוצה. והחברים? כולם כמוה, כבר היו במילואים ופשוט נשארו לצו 8. עם זאת הגיעו הרבה חיילים שהוקפצו למילואים ובסך הכל היה מפגש חברתי מחזק ותחושה של להיות חלק ממשהו גדול.

הקושי בין מילואים ללימודים

יעל הפסידה למעשה כמעט את כל החודש הראשון וחששה בעיקר מכלכלה – אם לא מתרגלים נוצר פער לימודי. עם זאת חבריה הרגיעו אותה, שתקבל סיוע גם במכללה וגם מהם ותצליח להשלים את הפער.

 

המכללה מושיטה יד

איך המכללה עוזרת? האם היא נותנת לך תחושה של אכפתיות? תמיכה? עזרה? איך? מה זה תורם להרגשה שלך?

במהלך המילואים קיבלה מיילים מרגשים ומרגיעים מהמרצים בחוג לחינוך. היא לוקחת מיהודית עזרה עם חונכים וצילומים של חומרים שהפסידה. למעשה, היום זה היום הראשון בו היא חוזרת ללימודים ועדיין נראית מבולבלת ולא ממש יודעת מהיכן להתחיל. החזרה לשגרה נראית קשה וארוכה מהצפוי. תחושת האיכפתיות מצד המכללה, תרם, לדבריה, להרגיש כאילו חזרה למקום מוכר ובטוח.

 

סיכום

בשנה שעברה עשתה, יעל, 19 ימי מילואים – קיים פער בין הבנות במכללה, אשר רובן לא עושות מילואים. היא מכירה מעט מאוד בנות שכן עושות. עם זאת הבנות מפרגנות לה מאוד וזה מחמם את הלב. היא שמחה להיות חלק ממערך קטן של בנות לוחמות ומרגישה מיוחדת ותורמת.

 

ראיון: שולי ספיר

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה