אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 03.04.2017

הכר את הסטודנט – רונה טולדנו מהחוג הרב תחומי

שמי רונה טולדנו. סטודנטית שנה ג' בחוג הרב תחומי מקבץ פילוסופיה ובחוג לחינוך מיוחד. במקור אני מכפר סבא. הגעתי לצפון אחרי טיול של שנה וחצי במזרח. חזרתי אל ההורים לכמה חודשים עד שאתאפס
עוד בנושאים:

שמי רונה טולדנו. סטודנטית שנה ג' בחוג הרב תחומי מקבץ פילוסופיה ובחוג לחינוך מיוחד.

במקור אני מכפר סבא. הגעתי לצפון אחרי טיול של שנה וחצי במזרח. חזרתי אל ההורים לכמה חודשים עד שאתאפס על חיי, אך די מהר הבנתי שפיח, מכוניות, לחץ ואופי חיים בורגני בכלל, הם לא ממש הפיס אוף קייק שלי.. הבנתי שאני צריכה מקום שקרוב יותר לטבע, מקום עם נחל, עם הרים, עם שמים צלולים, פחות צפצופים- ויותר ציוצי ציפורים, פחות לחצים ויותר אנשים מחייכים…

נסעתי לכמה ימים לטייל עם חברה בצפון היפה והיא שאלה אותי אם בא לי על הדרך גם לקפוץ ליום הפתוח בתל חי. זרמתי איתה (כי ואללה שגם ללכת לתל חי זה סוג של טיול), כשלפתע קפץ מול עיני שלט ועליו כתוב: מקבץ פילוסופיה, סביבה וניהול ויישוב סכסוכים- או במילים אחרות 'קיימות' (אני לא ממש זוכרת מה היה כתוב אבל זה ממש קרץ לי!)

ממש לא עלה בדעתי להתחיל ללמוד בתל חי. הייתי נטו על תקן מלווה של חברה- אבל מעבר לזה שהאנשים, הנוף והאווירה שבו אותי- עכשיו גם מצאתי משהו שמעניין אותי ללמוד! מה צריך יותר מזה ? אז אמרתי לעצמי: "יאללה! אני גם אגור במקום יפה עם שלל אנשים צבעוניים וגם על הדרך אני אוציא תואר"…. רק שבסוף זה לא יצא על הדרך והחוג אליו הגעתי שינה את חיי.

הגעתי לצפון מבולבלת נורא, אחרי טיול ארוך בו אין ממש גבולות, וחשבתי שהדבר היחידי שיוכל לעזור לי זה פסיכולוגית, פסיכיאטר וכדורי הרגעה. אממה? מסתבר שכשלומדים משהו שמעניין אותך, שמי שמעביר את הקורסים מעניין ומתעניין בעצמו, כשהסטודנטים מסביבך ואת בעצמך לא מפסיקה לעוף על זה שאת גרה בגליל העליון וכל יום בדרך למכללה רואה הרים מושלגים… אז פסיכולוגית, פסיכיאטר וכדורי הרגעה כבר הרבה פחות נחוצים!!

אין ספק שמכללת תל חי מציעה מגוון רחב של אפשרויות לבחירה, גמישות, יחס אישי, נתינת מקום ליוזמות ופיתוח עצמי ובכלל אווירה ביתית שעושה כיף על הנשמה.

אני אישית מסיימת השנה וחושבת אולי לא לעבור את אחד מהקורסים בכוונה כדי שיהיה לי תירוץ להישאר עוד שנה עד שייפתחו תואר שני בפילוסופיה 😉

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה