אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 21.03.2017

בוגרי תל חי! הכירו את אורי יונוביץ בוגר החוג למדעי המזון

אני הגעתי לתל חי מאחר והתעניינתי בתחום הבריאות והמזון וחיפשתי מה ללמוד. היה ברור לי עוד לפני כן שאלך ללמוד במוסד שבו אני יודע שיש הוואי סטודנטיאלי טוב וחיי חברה, כמו בתל חי, ומאחר
עוד בנושאים:

אני הגעתי לתל חי מאחר והתעניינתי בתחום הבריאות והמזון וחיפשתי מה ללמוד. היה ברור לי עוד לפני כן שאלך ללמוד במוסד שבו אני יודע שיש הוואי סטודנטיאלי טוב וחיי חברה, כמו בתל חי, ומאחר והמקצוע עניין אותי וגם נראה מבטיח ו"פרקטי" החלטתי ללמוד בו.

לאורך כל שנות לימודיי הייתי מאוד מרוצה מתל חי:

החוויה הלימודית, שכללה יחס אישי יותר, מרצים מצויינים ברובם, נותנים כלים מעשיים, טכנולוגיים, דוגמאות מהשטח.

הקורסים שהיו מאוד רלוונטיים וכללו דוגמאות שאני נזכר בהם עד היום, למשל כשאני בבית פותח את מגירת הירקות ורואה ברוקולי שחלקו הפך צהוב. היום אני יודע לענות לעצמי מה קרה שם; הבמבה שנשארה בחוץ ומרקמה השתנה; היין האדום שתמיד נשמר בבקבוק ירוק, למה זה. ועוד רבים.

קיבלתי כלים להבין בטכנולוגיה. במכונות, בנושאים הנדסייים וטכניים, בטכנולוגיות של המזון, של חיתוך, עיבוד, הפרדת פאזות ועוד ועוד תהליכים מעניינים שגם פרקטיים לעבודה בתעשייה. הדוגמאות רבות: מכשורים כמו מדי מרקם, מפרדה, FMC Juicer, מייבש בהקפאה תעשייתי, מחמם אוהמי ועוד.

סיורים במפעלים – שנתנו המון הבנה והמון ידע שאני משתמש בו להמשך.

הבנה ביין – פגישה עם איש מקצוע, טעימות, אפיון חושים

וכמובן הסדנה לפיתוח מוצר שבה התנסנו ופיתחנו בעצמנו מוצר.

קיבלתי כלים מחקריים כדי להמשיך במחקר: מעבדה חדישה ומנחה מצויינת שבה עשיתי פרוייקט מחקר, כלים להבין ולחקור בעצמי ממקורות ידע רחבים שהמכללה העמידה לרשותי.

מעבר לכך הקסם שיש בתל חי, המגורים בצפון, חיי החברה העשירים, ההזדמנות לבלות עם החברים, הרבה בילויים אגב בעזרת אגודת הסטודנטים, הנחל שליד, הטיולים שמסביב וכו'.

מבחינת תפקידי היום – אני משלב הרבה ממה שלמדתי. אני טכנולוג מזון במפעל שמייצר כריכים, סלטים, סושי ומוצרים קולינארים, בכללם מוכנים לאכילה. בין פעילויותיי אנו מתמידים בניסויים לשיפור וייעול תהליכים במפעל קניית מכשורים חדשים, ופיתוח מוצרים לבתי הקפה. בין השאר אני מתעסק גם בהכנת מפרטי המוצרים, תוויות המזון והרגולציה סביב נושא זה; מתעסק בהקמת מערכת בטיחות מזון מתקדמת; בכתיבת נהלים לייעול התהליכים; ברכש של מיכון חדש וטכנולוגיות חדשות ומחקר עליהן; ועוד.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה