אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 19.03.2017

הכר את הסטודנט! יובל אולשנסקי סטודנט בחוג הרב תחומי

היופי של עמק החולה ואצבע הגליל הוא לא יופי שרק רואים. זהו יופי שמרגישים, מריחים, יופי ששומעים. כן, שומעים. היום בבוקר הגעתי למכללה. בדרך ראיתי קשת בענן מדהימה מעל רמת הגולן הירוקה.
עוד בנושאים:

היופי של עמק החולה ואצבע הגליל הוא לא יופי שרק רואים. זהו יופי שמרגישים, מריחים, יופי ששומעים. כן, שומעים. היום בבוקר הגעתי למכללה. בדרך ראיתי קשת בענן מדהימה מעל רמת הגולן הירוקה. בכניסה למכללה שמעתי ציפורים שרות, וריח של פריחת האביב. נשמע כמו סיפור של האחים גרים. זה ממש כך. השקט והשלווה, הרוגע של אנשים שאתה פוגש, היופי של הטבע יוצרים איכות חיים ואושר שלא ניתן למצוא בשום מקום אחר.

נולדתי בצפון לפני 28 שנים. גדלתי במושב בית הלל בין הרי נפתלי לגולן. לגדול במקום קסום שכזה זו חוויה מדהימה. למדתי בבתי ספר הגומא ועמק החולה, בכפר בלום שעל נהר הירדן. כל חיי גרתי בצפון. תחילה לא הייתי בטוח שארצה ללמוד בתל חי, אך בזמן חיפושים אחר מוסד אקדמאי, חבר הציע לי להגיע ליום פתוח בתל חי בו נחשפתי לחוג הרב תחומי. ביום הפתוח שמעתי את פרופסור אביהו רונן, ד"ר איילת שביט, ד"ר יעל קדר מציגים את המקבץ לפילוסופיה, דרכם הבנתי שזה מה שאני רוצה ללמוד, לצד לימוד שירותי אנוש.

למה אתה לומד פילוסופיה? שואלים אותי לפעמים. איפה תעבוד אחרי שתלמד בתל חי? התשובה שלי היא תשובה של ד"ר איילת שביט, אחת המרצות והנשים היותר מיוחדות שיצא לי להכיר. איילת אמרה לנו בשיעור פילוסופיה יוונית – "תראו, ללמוד פילוסופיה זה לא דבר שעשיתי בשביל להשיג דבר מסוים. זו תשוקה אישית שלא הייתי מחליפה בעד שום דבר שבעולם".

במהלך הלימודים במקבץ לפילוסופיה, תמצאו מרצים ומרצות שחיים את הפילוסופיה שהם מלמדים בכל רמח איבריהם. האקדמיה בשביל סגל החוג היא לא רק מקום שמעניק לסטודנטים כלים פרקטיים וידע ברמה הגבוהה ביותר בנושאים פילוסופיים, אלא גם מקום שהופך את הסטודנטים לבני אדם טובים יותר. דבר שבא לידי ביטוי בעשייה האקדמית כולה. השיעור הוא מקום מפגש בין מרצה לסטודנטים מוכשרים להפליא שיכולים להביע את דעותיהם, לדון בהן וללמוד יחד בגובה העיניים.

אני חושב שכל סטודנט שרוצה ללמוד בתל חי, חייב לנצל הזדמנות יקרה מפז זו ולקחת חלק במקבץ לפילוסופיה. אני חושב שאנשים שרוצים לרכוש כלים מקצועיים בתחומי עניין נוספים כגון פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית או כלכלה, יכולים לעשות זאת במקביל.
לדעתי שילוב של חוג מקצועי והמקבץ לפילוסופיה הוא השילוב האידיאלי.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה