אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 15.02.2017

עמיר אייזנברג, סטודנט בחוג לחינוך

שמי עמיר איזנברג, בן 26, שנה שלישית בתל חי בחוגים חינוך לקויות למידה ושירותי אנוש. הלימודים בתל חי הם השנים הכי יפות שהיו לי בחיים. אזור מדהים, אנשים טובים וכמובן לימודים אקדמיים ברמה
עוד בנושאים:

שמי עמיר איזנברג, בן 26, שנה שלישית בתל חי בחוגים חינוך לקויות למידה ושירותי אנוש. הלימודים בתל חי הם השנים הכי יפות שהיו לי בחיים. אזור מדהים, אנשים טובים וכמובן לימודים אקדמיים ברמה גבוהה באווירה הכי נעימה שיש. החלטתי להגיע לתל חי לברר על לימודים משום ששמעתי שיש מרכז תמיכה לסטודנטים עם לקויות למידה והפרעות קשב. ברגע שהגעתי לראיון במרכז תמיכה, התאהבתי במקום, וכל כך שמחתי שהתקבלתי. הכרתי מרצים מעניינים, חברים לחיים ותחומי עניין שלא ידעתי שקיימים בי, לדוגמא חינוך.

בחרתי במסלול דו חוגי שמשלב לימודים משני חוגים. החוג הראשי שירותי אנוש והמשני חינוך. עם השנים הבנתי שחינוך הוא התחום שארצה להמשיך איתו במהלך חיי. תחום החינוך פרץ לחיי בעקבות המלצה של חברתי הטובה ללימודים לבוא לעבוד בחינוך הבלתי פורמאלי בקיבוץ שמיר. הייתי מאוד אנטי ולא רציתי לעבוד עם ילדים, הייתי בטוח שחינוך זה לא הצד החזק שלי. עד שניסיתי והתאהבתי במקצוע!

כשהתחלתי את לימודי השדה בחינוך, שמעתי המון דברים לא טובים על היחידה, שיש המון דרישות וזה לא שווה את המאמץ. הכל בולשיט! אנחנו עוברים סוג של תהליך למידה עם עצמנו, על הראיה שלנו על  מערכת החינוך, דרך הכרות מעמיקה עם הילדים, תהליך עמוק וחשוב, שאני חושב שכל סטודנט לחינוך צריך לעבור. אנחנו מכינים תכנית עבודה מקצועית בליווי המלווים מטעם היחידה, מקבלים הדרכה צמודה ואישית לשם ההתפתחות האישית והמקצועית. מתייחסים אלינו בבית הספר ממש כאל אנשי מקצוע מן המניין. הילדים ממש מצפים לנו משבוע לשבוע ומרעיפים עלינו אהבה וממש עצובים שאנחנו הולכים. נקשרים קשרים מיוחדים עם הילדים, למשל אני התחברתי לילד טיפה בעייתי, ואני מלווה אותו במהלך היום בשיעורים ובמפגשים האישיים שלנו, והמורות המקצועיות אמרו למחנכת שבימים שאני נמצא איתו הוא ממש רגוע ושליו. אין הרגשה יותר טובה מזו שאתה יודע שאתה משפיע על ילד לטובה ושרואים תוצאות לאט לאט.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה