אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 28.08.2016

הכר את המרצה… דרור קוחן

סטודנטים במכללה האקדמית תל-חי? בוגרי המכללה, סטודנטים לעתיד? בואו להכיר את האנשים מאחורי החוגים. אנשים שהמחקר הוא בטבע שלהם! והפעם מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה במכללה האקדמית תל חי, דרור
עוד בנושאים:

סטודנטים במכללה האקדמית תל-חי? בוגרי המכללה, סטודנטים לעתיד? בואו להכיר את האנשים מאחורי החוגים. אנשים שהמחקר הוא בטבע שלהם!

והפעם מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה במכללה האקדמית תל חי, דרור קוחן.

1. מה הביא אותך ללמד בתל חי?

הגעתי ללמד בתל חי בעקבות בקשה של ראש החוג, ד"ר גדי ישי, שהכיר אותי עוד כסטודנט באוניברסיטה העברית. ד"ר ישי רצה לחזק את המרכיב של לימודי סין העכשווית בתוכנית הלימודים ואני לימדתי קורסים העוסקים בסין העכשווית באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטת בן-גוריון.

2. אילו קורסים אתה מלמד?

אני מלמד את קורס המבוא העוסק בתולדות סין המודרנית/עכשווית, סמינר העוסק ביחסי עיר-כפר, קורס על השוני בין מודל הפיתוח של סין וטאיוון וכן קורס העוסק בבעיות הסביבתיות של סין.

3. מה מיוחד במכללה האקדמית תל חי?

בשנתיים האחרונות שבהן לימדתי בתל-חי נתקלתי בסטודנטים נהדרים, שבאמת רוצים ללמוד, באווירה סטודנטיאלית פתוחה ומזמינה, ובקמפוס נעים שיושב באחד מן המקומות היפים ביותר בישראל. אני חושב שהמכללה מציעה סביבת לימודים נהדרת ותומכת מאד בסטודנטים.

4. למה דווקא מזרח אסיה?

סין, יפן, הודו, קוריאה – כולן מדינות חשובות, שלא ניתן היום לעסוק בתחומי ידע ועיסוק גלובליים מבלי להתייחס למתרחש בהן ולהשפעה שלהן על תהליכים כלכלים, סביבתיים, ופוליטיים בעולם כולו. הידע שלנו כיום על ההיסטוריה, התרבות, החברה, המערכת הפוליטית והכלכלית שלהן הוא חלקי, ופעמים רבות מעוות ומוטה. לדעתי, כל מי שרוצה לקחת חלק בתהליכים גלובליים ואפילו בעיצוב מדיניות מקומית, חייב להכיר את המרכיב המזרח אסיאתי ואת המורכבות שלו, בכדי לאפשר קבלת החלטות ופיתוח ידע מושכל ומותאם למערכת העולמית המשתנה.

5. מה המסר שלך לסטודנטים?

בואו, יהיה מעניין…

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה