לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 29.07.2013

מה חדש בסביבה?

המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחתו של מסלול דו-חוגי בחוג למדעי הסביבה! תכנית הלימודים החדשה לתואר ראשון במדעי הסביבה במתכונת דו-חוגית תתאפשר עם שלושה חוגים.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

המועצה להשכלה גבוהה אישרה את פתיחתו של מסלול דו-חוגי בחוג למדעי הסביבה!

תכנית הלימודים החדשה לתואר ראשון במדעי הסביבה במתכונת דו-חוגית תתאפשר עם שלושת החוגים הבאים:

  • מדעי הסביבה וכלכלה וניהול (B.A.)
  • מדעי הסביבה וחינוך (B.A.)
  • מדעי הסביבה ומדעי המחשב (B.Sc.)


מסלול דו-חוגי עם החוג לכלכלה וניהול

מסלול זה יבסס את הקשר הקיים ואת ההשפעה ההדדית בין הכלכלה ובין הסביבה. הוא יעסוק בניתוח כלכלי מעמיק של עלות – תועלת ויציע חלופות עבור מוצרים או שירותים שונים במסגרת השוק החופשי הקיים. השוק מציג כיום דרישה רבה לאנשי כלכלת הסביבה. מטרת המסלול הדו-חוגי היא להכשיר סטודנטים שהתמחו הן בכלכלה והן במדעי הסביבה, כך שיוכלו לעסוק בתחומים הנושקים לכלכלה וסביבה גם יחד, בחברות ובגופים הקשורים לשמירת הסביבה, בחברות ייעוץ, בחברות המבוססות על הפקת מוצרים חשובים ויקרי ערך מפסולת או מחומרים בעלי ערך נמוך, ועוד. בוגרי התואר המשולב יוכלו למלא את המחסור הגדול הקיים בתחום לאנשי מקצוע מומחים, בשוק מתפתח וצומח.

 

מסלול דו-חוגי עם החוג לחינוך

הגברת המודעות של הציבור הרחב לנושאים סביבתיים עולה בשנים האחרונות, אך עדיין נדרשים אנשי חינוך והסברה בתחום מורכב זה כדי לעודד הבנה של התהליכים השונים על הסביבה וכיצד משפיע אלה על איכות חיינו ועל שאר היצורים בעולמנו. חשוב גם ללמד ולהדריך את הציבור בנושאי קיימות וסביבה בת קיימא. מסקר שערכנו לאחרונה בין בוגרי החוג נמצא כי כ-20% מהם פנו לנושאי חינוך והסברה בבתי ספר, במועצות אזוריות ובקהילות. שילוב עם החוג לחינוך יקנה להם כלים נוספים ויאפשר להם להעביר ידע בתחומים אלה באופן מקצועי. בבתי ספר רבים פועלת כיום מגמה של לימודי סביבה או ביולוגיה וסביבה בה עשויים בוגרי המסלול הדו-חוגי מדעי הסביבה וחינוך להשתלב. מבחינת תעסוקה לבוגרי מסלול זה יהיה ביקוש רב.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה