לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 24.07.2013

הסיפור שלנו – כותבים את ההיסטוריה של קריית שמונה

במסגרת היוזמה החשובה של "המכללה האקדמית תל-חי" – "אקדמיה בכיכר", התקיימו בקריית שמונה סדרה של מפגשים מהנים ומרתקים אשר ביקשו לראשונה להתחיל תהליך של כתיבת ההיסטוריה של קריית שמונה. מדי שבוע התכנסו עשרות תושבים לשמוע, לשתף וללמוד יחדיו על היסטורית הקמתה של העיר הצפונית ביותר במדינת ישראל.

 אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

בשנה החולפת, במסגרת היוזמה החשובה של "המכללה האקדמית תל-חי" – "אקדמיה בכיכר", התקיימו בקריית שמונה סדרה של מפגשים מהנים ומרתקים אשר ביקשו לראשונה להתחיל תהליך של כתיבת ההיסטוריה של קריית שמונה. סדרת מפגשים אלו, בהובלתו של ד"ר אמיר גולדשטיין – היסטוריון ומרצה במכללה, זכו להצלחה רבה בקרב תושבי העיר והאזור. מדי שבוע התכנסו עשרות תושבים לשמוע, לשתף וללמוד יחדיו על היסטורית הקמתה של העיר הצפונית ביותר במדינת ישראל. מיזם "נבחרת מתנדבי מורשת" המוצג כאן הוא תוצר מעשי ראשוני של סדרת מפגשים אלו.

המיזם, שהתהווה בעקבות דרישה של משתתפי הקורס, נועד לתת במה לקהילה המקומית לקחת חלק פעיל במאמצים השונים לתיעוד ואיסוף סיפורי המשפחות והמייסדים אשר בנו את קריית שמונה החל משנות החמישים. במהלך הקורס נוכחנו לדעת עד כמה חשובv ומרכזי, מעורבותה של הקהילה במהלך היסטורי זה. מדי מפגש התגלו ונחשפו על ידי משתתפי הקורס עשרות פרטי מידע חשובים וסיפוריים אישיים ייחודיים אשר שפכו אור על היסטוריית הקמתה של העיר. דור מייסדי קריית שמונה הותיר אחריו מעט מאוד חומר תיעודי ותיעוד מורשתם כיום הינו מרוץ נגד הזמן של דור הולך ונעלם.

החל מתאריך 28.7.13 יפתח מוזיאון קריית שמונה מדי שבוע את שעריו לציבור הרחב, בימים ראשון ושני בין השעות 09:00-20:00, במטרה לאפשר לכם לקחת חלק פעיל בשיקום ארכיון המוזיאון ובתיעוד ואיסוף סיפורי המשפחות והמייסדים אשר בנו את קריית שמונה. 

אנו קוראים לכם, סטודנטים תושבי העיר והאזור, להתגייס למאמץ המשותף – לספר לראשונה את סיפורה של קריית שמונה והעלייה הגדולה באצבע הגליל.

רוצים לקחת חלק פעיל בעשייה? נשמח! לפרטים נוספים לחצו כאן

להצטרפות לפרויקט בפייסבוק לחצו כאן

 

 אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. אסף נח

    אתם על הזין שלי אתם חרא אתר

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה