אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 21.03.2012

יאיר לפיד בהרצאה בפני סטודנטים במסגרת חוגי הבית

אין מפלגות גדולות, אלא רק מפלגות בינוניות וקטנות. מה קורה לראש הממשלה? הוא נכנס למשרד ומפחד מהשותפים שלו, שיפטרו אותו.
עוד בנושאים:

בשני האחרון (19.03.12), יאיר לפיד הוזמן, ע"י אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית תל-חי, לתת הרצאה ולענות לשאלות הסטודנטים בעקבות כניסתו לפוליטיקה. אולם זרנגין, בקמפוס מזרח, היה מלא עד אפס מקום ולראשונה, מאז הכריז כי הוא עושה את המעבר לעולם הפוליטי, ניתן היה לשמוע ממנו גם הצהרות ברמה המדינית.

 

 

"רמת הגולן לא במשחק, בסוריה אין בכלל עם מי לדבר. ירושלים היא השאלה האחרונה במשא ומתן, היא לא רק מקום, היא האתוס הכי יסודי של עם ישראל, שיבת ציון הייתה לשם ואם צריך להחליט לפנות מקום מהמקומות האלה ליבו צריך לשתות דם", אמר לפיד.

כמו כן, הוסיף והצהיר, כי במפלגתו לא יהיו פוליטיקאים מכהנים – "בשביל לשנות את סדרי העדיפויות צריך קבוצת אנשים שבאים מקריירה ולא באים לעשות קריירה, במקום המצב הנוכחי שבו אותם אנשים מחליפים ביניהם כסאות, במפלגה שלי לא יהיה אף פוליטיקאי מכהן".

לדבריו, אחת המטרות המרכזיות שהציב לעצמו כפוליטיקאי טרי, היא לשנות את שיטת הבחירות ולהעלות את אחוז החסימה – "גם אחוזי ההצבעה פה לא עובדים, כי אין לנו מושג מה המפלגות מייצגות. אין מפלגות גדולות, אלא רק מפלגות בינוניות וקטנות. מה קורה לראש הממשלה? הוא נכנס למשרד ומפחד מהשותפים שלו, שיפטרו אותו. צריך להגיע לשישה אחוזי חסימה. למשל המפלגות הערביות שנאבקות ביניהן על הלאומניות שלהן – אם אני מעביר את הגדלת אחוז החסימה ונעלם, זה מה שאני רוצה". 

לפיד, לא פסל את האפשרות שמפלגתו העתידית תחבור לקואליציה עם בנימין נתניהו – "להגיד שאנשים הצביעו בשבילך, כדי שתשב באופוזיציה עם פרצוף ממורמר, מי שהולך לפוליטיקה צריך ללכת להיות בשלטון, כדי שתהיה רכבת בצפון צריך לשבת בממשלה, אני אשמח אם הממשלה הנוכחית לא תחזיק מעמד – לדעתי השותפים בעייתיים".

קשה היה להתעלם ממספר הסטודנטים שהביאו עמם שלטים, אותם הרימו במהלך ההרצאה. שלטים אלו נשאו את המסרים –  "זהירות קלישאה" ו-"הון. שלטון. עיתון".

 

לצפייה בקטע מההרצאה  –

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה