מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 11.07.2013

מכתבים לאלעד ארליך ז"ל

לרגל השלושים למותו בטרם עת של אלעד ארליך ז"ל, אני מפרסמים קומץ מהמכתבים שכתבו לו חבריו ומכריו במכללה. יהי זכרו ברוך.

 אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מכתבה של תמר מייבום 

אלעד היקר,

הייתה לי הזכות להכיר אותך, ללמוד ממך, לפגוש אותך בישיבות הנהלה, תמיד מגיע ראשון, תופס מקום. מחכה עם חיוך מבסוט וטונות של אנרגיות.

היה תענוג להסתכל עליך, תמיד קורן, תמיד אופטימי, איש קטן אבל כל-כך גדול, שעל כתפיו כל-כך הרבה אחריות, אך גם שליחות ואהבה. מותך הוא בלתי נתפס, הוא מיותר, מכעיס, כואב.

 

כשאני נוסעת באוטו אני מדמיינת על השמשה את התמונה שלך, שומר עליי, מראה לי את הדרך. משהו בי השתנה. אני נוסעת יותר לאט, אני לא גונבת רמזורים, לא מסמסת או מדברת תוך כדי. המוות שלך הוא מיותר ונוראי, ואני חושבת שאם לא נלמד מזה לקח, ניקח משם שיעור בשבילנו – כאילו לא קרה דבר.

אני רוצה להגיד לך תודה, תודה על מי שאתה, תודה על החזון שפיזרת סביבך, תודה על כך שאני גרה בק"ש, בין משפחתך, חבריך, מכריך ויודעת גם בזכותך שכאן זה המקום הנכון, שכאן זה הלב.

הסתכלתי על המשפחה שלך, על יפעת, ירדן, ההורים. כמה תעצומות נפש איך אפשר בכלל להבין מה הם עוברים… השארת חלל עצום, ענק, אך הוא מלא אהבה, מורשת ומשמעות שילוו אותי ועוד רבים אחרים בהמשך הדרך.

יהי זכרך ברוך,
תמר מייבום.

 

מכתבו של ליאור בז

קשה לכתוב למי שאיננו עוד. להספיד על גבי הכתב כשיש הרבה מה לומר והרבה מה לשתוק ולכאוב. אזכור אותך כאדם ערכי, כחבר לעבודה, כעמית שיודע לייעץ, להעיר ולהאיר. אופיינת בקשיחות מוכרת לי אבל עם חיוך מבוייש וכובש. היחס ליפעת ויפעת אליך היו בשבילי מודל חיקוי לזוגיות טובה ובריאה. בתקופה האחרונה זכיתי לראות אותך עובר שינוי, שינוי של התרככות. גם אני כשאר חברי כותב אליך כאילו אתה פה. אבל אתה לא! וחסרונך מורגש והחלל אצלנו בשכונת המשרדים הסמוכים קשה.

יהי זכרך ברוך,
ליאור בז.

 

מכתבה של זהבה אהרון

כך כך עצוב וכואב, הלב כואב וממאן להאמין שאלעד לא איתנו, אלעד איש ערכי ומלא בנתינה. העולם כולו הפסיד אדם שיכל לתרום הרבה למענו. דווקא בשנה האחרונה היה לי הכבוד והעונג להיות בחברת המשפחה הכל כך מיוחדת שלכם! השתתפנו יחד בקורס ההיסטוריה של ק"ש. שם הכרתי אתכם טוב יותר, הכרתי משפחה שורשית עם ערכים לנתינה, נתינה ללא כל צורך בקבלה. תמיד הערצתי אותך לאה ואותך חנוך, על העשייה הכל כך גדולה שלכם בקריית שמונה. על האיכפתיות והאהבה שאתם רוחשים לעיר הזו. לאה ממך למדתי מהו חינוך ילדים ואיזה ערכים חשוב להנחיל, את שהיית שותפה בחינוך ילדנו הגדולים. את כל הערכים האלה הנחלתם גם לאלעד היקר, ערכים אלה היו ניכרים בו מאוד. את אלעד המיוחד שלכם היכרתי בתל-חי. תמיד כשראיתי אותו מסתובב ברחבי הקמפוס עם החיוך המדהים שלו הייתי גאה, גאה על שבן קריית-שמונה משפיע ופועל במקום הכל כך חשוב בגליל. החיוך של אלעד, הצניעות כערך עליון שקיבל בבית, הנתינה האהבה שחילק לכל אחד מאיתנו, לכל אלה אתגעגע עד מאוד. אין מילים לנחם על אובדן קשה כל כך. אבקש רק לחבק אתכם חזק חזק ולקוות שתעברו את הימים הבאים ביתר קלות.

לאה, חנוך, יפעת, אודי וירדן ועומר, היו חזקים ואנו מצידנו מבטיחים להיות בשבילכם בכל צורך.
משפחת שמואל, זהבה אהרון והילדים.

 

מכתבו של אבישי

לאלעד חברי,

הימים חולפים, השעות נוקפות, והלב מסרב להאמין. הכעס שבי על מה שקרה מסרב לשקוט. המהירות בה הדברים התרחשו היא בלתי נתפסת, וברור לי שייקח לי עוד זמן רב לעכל את חסרונך. בשנה האחרונה, מעבר לעבודה – חלקנו בינינו מידע, טיפים והמלצות בנושאי הבנייה והבטחנו אחד לשני ביקור בעוד כמה חודשים. אני מוצא את עצמי מתקשה לבטא את עומק הרגשות שיצאו בשיחות המשותפות שתמיד גלשו מעבר לנושאי עבודה. הערכתי את הצניעות ואת הרצון הכנה ללמוד ולשפר עם כניסתך לתפקיד. ובדמיוני כבר שרטטתי את התפקידים הבאים שלך במכללה, והדימיון הלך הכי רחוק שאפשר, כי חשבתי שמגיע לך ואתה מתאים. שילוב של רצינות ומחויבות כשצריך עם הומור מעודן (כולל חגי מכללה שהנחית) – שלא פגשתי עד היום. מעבר לבור שנפער אל המשפחה הפרטית, אתה משאיר גם נעליים גדולות ומיותמות במכללה בכלל ואצל עובדים רבים בפרט.

יהי זכרך ברוך,
אבישי.

 

מכתבה של מירב גאיה יוסף

חברים יקרים!

אני הכרתי את טוב ליבו מקרוב. אלעד ארליך דאג לי באופן אישי שאצליח להתחיל ולסיים את לימודיי. איש מיוחד אשר ללא הכרות עימו ליווה אותי שאל התעניין ובעיקר פעל רבות שאוכל ללמוד כשרציתי לכתוב לו מכתב תודה התעקש שלא הוא הכתובת… איש מדהים. הוא זה שהתקשר שאל והתעניין במצבי הבריאותי, הוא זה שנלחם להשגת מלגות ולפרעון חובות, הוא זה שצלצל ושאל לשלומי, הוא זה שנתן גב ואמר – אל תדאגי יש על מי לסמוך, הוא זה שהיה בעל חזון וערך שינויים מבורכים במכללה. איש מיוחד עם לב קשוב וחמלה. איש עשייה אשר עשה הכל עם כוונה לב עם רצון רב לשינוי

אלעד ארליך ז"ל, לא הספקתי להודות רציתי שבסוף שנה ג' בהצגות האישיות, אלחץ את ידך ואוכל לומר כמה מילות תודה בצרוף מכתב אישי והנה סיום השנה בפתח ועמו האסון הנורא… בזכותך הנני מסיימת את שנתי השלישית במכללת "תל-חי", החלום התגשם אך המלאך הלך.

מחבקת את כל משפחתך, אומרת – תודה.

אלעד ארליך ז"ל איש עם נשמה גדולה,
מירב גאיה יוסף

 

מכתבה של עדי

אלעד היקר,

לא נתפס ובלתי ניתן לעיכול המצב החדש אליו התעוררנו ביום ראשון. אין לי מילים לתאר את מידת השוק ואת העובדה שאינך כאן איתנו בגופך הפיזי והגשמי. אומרים שהמוות הוא שיא החיים ושבהכרח הוא מקום טוב יותר. במקרה שלך זו אמת ברורה כשמש. אין לי ספק שאתה במקום טוב יותר והנשמה שלך שלווה ומודה על התיקון והמצב החדש. אני מתפללת אליך שתשלח כוחות ועוצמות למשפחתך היקרה, שתחזק אותם ושתיתן לנשמתם לדעת שאמנם פיזית אתה לא איתנו, אך נשמתך תמיד כאן. היה לי כבוד גדול להכיר אדם מיוחד כמוך, איש מסור, נאמן, תכליתי ומאופק שתמיד נראה היה שאתה מחייך חצי חיוך ונהנה מהשהות שלך בעולם הזה. הייתה לי הזכות לעבוד איתך תקופה יפה בלימודי חוץ ולצאת איתך לכנסים ואירועים של יין בארץ. תמיד הסתכלת וניהלת בגובה העיניים והיה נעים ונוח במחיצתך. הדף והספר קטנים וצרים מלהכיל את גודל הכאב.

מודה לך על הכל ושולחת למשפחתך אהבה עצומה, תחסר לי תמיד,
עדי

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

4 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים.

  אתה צריך הלוואה דחוף? אנו נותנים הלוואות עסקיות, הלוואות אישיות, הלוואות לסטודנטים, הלוואות רכב וכו ', אם אתה מעוניין לפנות אלינו באמצעות: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחופה.

 2. אם אתה צריך כסף צור קשר;(georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

  האם אתה צריך הלוואה דחופה מכל סוג שהוא? הלוואות כדי לנקות את החוב או צריך להלוות את הכסף שלך. כדי לשפר את העסק שלך נדחית על ידי כל הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים? האם אתה צריך הלוואה או משכנתא? זה המקום להסתכל, אנחנו כאן כדי לפתור את כל הבעיות הפיננסיות שלך. אנחנו לווים כסף לציבור. זקוק לעזרה כספית עם נושה רע הזקוקים לכסף. כדי לשלם עבור השקעה עסקית בשיעור סביר של 2%, תן לי להשתמש במדיום זה כדי ליידע אותך כי אנו מציעים עזרה מועילה ומועילה ויהיה מוכן להשאיל לך. צור קשר היום בדוא"ל: (georgeanderson.loanfirm255(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה

 3. צריך הלוואות? אם כן דואר אלקטרוני: (richardcosmos5@gmail.com)

  אתה צריך הלוואה? האם אתה זקוק לעזרה כספית? האם החברה, החברה או התעשייה שלך זקוקים לסיוע כספי? אתה צריך מימון כדי להתחיל את העסק שלך? אתה צריך מימון כדי להרחיב את העסק שלך? האם אתה צריך הלוואה אישית? דוא"ל: (richardcosmos5(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחוף

 4. צריך כסף צור קשר;dakany.endre@gmail.com

  אתה צריך הלוואה? אם כן לבקש הלוואה עם ריבית נמוכה ב 2%, פנה בחזרה עכשיו באמצעות דוא"ל: (dakany.endre(a)gmail.com)

  הצעת הלוואה דחוף

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה