לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 27.06.2013

מלקקים את האצבעות במכללה!

הסטודנטים של החוג למדעי המזון פיתחו מוצרים חדשים, בריאים וטעימים במסגרת הלימודים שלהם. הם הציגו את המוצרים שלהם ויאיר קראוס היה שם כדי לטעום.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

במסגרת קורס אקדמי ייחודי הנלמד במכללה האקדמית תל-חי, פיתחו הסטודנטים מהחוג למדעי המזון, מוצרי מזון מקוריים ומעניינים במיוחד, ביניהם: יוגורט גזר, נקניק סלמי צמחוני עשוי מעדשים, עוגיות ירקות לילדים, "פאסטאמינו"- פסטה לצמחונים עשירה במיוחד בחלבון, "חטיף בקלאווה דל שומן" – מכיל כמות קלוריות מופחתת מאוד, פלפל אוקרה – האוקרה הוא מרכיב (העשוי מפולי הסויה) בעל ערך תזונתי רב מאוד שאיננו מוכר במטבח המערבי והטעם שלו משובח במיוחד, "צ'יקן פופקורן" – נתח עוף עסיסי בציפוי טמפורה ייחודית ומעליה מעטפת קראנצ'ית מתובלת, שמיועד להחליף את הנשנוש של אחרי צהרים במטרה שיהפוך לחטיף המועדף על ילדים ועוד מוצרים.

לדברי פרופ' זקי ברק, העומד בראש הקורס: "הקורס מרכז את כל הידע שרכשו הסטודנטים במהלך לימודי התואר ומאפשר להם לפתח מוצר מקורי לגמרי, להציע תהליך תעשייתי לפיתוחו ולבדוק את הכלכליות של פיתוחו. מוצרים אלו מוצעים לחברות המסחריות ויתכן שאת חלקם נוכל לראות בהמשך על המדפים בסופר מרקטים".

באירוע הסיום נערכו טעימות (מאוד טעימות) אז שמרנו לכם מנה:

גם רובי המרשלג, כתב "מבט" טמן ידו בצלחת, לצפייה בכתבה לחצו כאן 

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה