אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 26.06.2013

קול ישראל שלום, והרי חדשות 'אקדמיה בכיכר' מפי דר' איילת שביט

דר' אילת שביט, ראש התכנית לפילוסופיה במכללה התראיינה בקול ישראל בנוגע ליוזמה החברתית 'אקדמיה בכיכר'. אתם יותר ממוזמנים לשמוע מה שיש לה להגיד.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

"סוקרטס הסתובב בכיכר, הוא הסתובב באתונה באגורה, ואת הידע שלו הוא חלק עם אנשים שהסתובבו בחוצות העיר, חכמי יבנה הסתובבו בשבילים, כן, הם למדו גם מילד קטן ובעשורים האחרונים, בכלל ביותר מהעשורים האחרונים, אבל זה בולט מאוד בעשורים האחרונים, האקדמיה הולכת ומסתגרת בתוך עצמה, היא הולכת ומדברת עם עצמה למען עצמה. ובעקבות תנועת המחאה של קיץ 2011 הסטודנטים שלנו היפנו את הביקורת שלהם, פנימה, אל האקדמיה וחשבו שגם לאקדמיה, בוודאי לאקדמיה בפריפריה, יש לה תפקיד אחר, יש לה תפקיד נוסף, ואת הידע שלה היא צריכה ליצור איתו משהו שרלוונטי לחיים של התושבים ושל הסביבה ושל האזור שבתוכה היא שוכנת". דר' איילת שביט מספרת לחיים א-דור על פרויקט 'אקדמיה בכיכר' בראיון שנערך בקול ישראל.

 

היא מוסיפה ואומרת: "היה לנו קורס שנקרא מדינת הרווחה כבר הווה והאם יש עתיד, ואת הקורס הזה עשינו בבית קפה, בית קפה חברתי שיושב ממש בכיכר העיר והיה לנו קורס שעשינו אותו בקפה מותק שזה קפה של פגועי נפש שמנהלים אותו. היה לנו קורס שנעשה בבית ספר תיכון או בבית ספר יסודי. בקיצור היו קורסים שהיו מפוזרים ברחבי העיר ואלה היו קורסים אקדמיים רציניים מאוד".

 

 

הסתקרנתם? רוצים לשמוע את הראיון המלא? פשוט לחצו כאן

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה