אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 06.06.2013

יום איכות הסביבה הבינ"ל 2013

'קמפוס ירוק' מתחבר לעשייה הסביבתית בכל העולם ביום איכות הסביבה הבינ"ל ה-13, בתערוכת סטודנטים על טהרת המחזור והקרנת סרט דוקומנטרי מרתק

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

יום איכות הסביבה הבינלאומי צוין גם השנה (2013) בכל העולם.

פעילי 'קמפוס ירוק' שבראשו עומדת יהבית לוריא, החליטו להצטרף לאירועים הבינלאומיים, ופתחו במסורת לציון יום חשוב זה גם במכללה האקדמית תל-חי. בשיתוף עם אגודת הסטודנטים ומגמה ירוקה נערך אירוע, שכולו פרי יצירה יוזמה ועשייה של הסטודנטים, שהתמקד השנה בקשר בין אומנות חומרים בשימוש חוזר וקיימות.

ביום איכות הסביבה הבינלאומי שהתקיים במסגרת תכנית האירועים של החלון האקדמי של המכללה, השתתפו 6 מלגאים פעילים מ'קמפוס ירוק' [יעל אלעד, עמית הרפז ואלה נחום מהפקולטה למדעי הרוח והחברה, אורי ענתבי, נועה זסלר ואשר יפתחאל מהפקולטה למדעים, חן ענבר- רכז הסביבה של האגודה וקרן קסטנבנד – רכזת 'תא תל-חי' של 'מגמה ירוקה'], הצטרפו אליהם גם דר' יערה גיל-גלזר והסטודנטיות שלה מהקורס "אומנות וקהילה" במוקד לשילוב אומנויות בחינוך.

 

"אנו רואים בשותפות המכללה באירועים לאומיים ועולמיים בקמפוסים אקדמיים הזדמנות לחיבור משמעותי של סטודנטים למציאות עכשווית, לסוגיות שמטרידות את העולם ברמה המקומית והגלובלית ולאתגרים להשפיע" אומרת יהבית לוריא ומוסיפה: "במבואה לאולם זרנגין, הוקמה תערוכה של יצירות אמנות מחומרים בשימוש חוזר – החלטנו לתת במה לאומנים שעושים מיחזור, אומנים שרואים באשפה שאנו משליכים הזדמנות ליצירה אומנותית ולאמירה סביבתית".

בתערוכה מוצגות עבודות של יהודית ואורי דימנד מקיבוץ הגושרים והסטודנטים עידן וקנין ממגמת אדריכלות נוף ותאיר בלוך עם ענת הרשקו מהמוקד לשילוב אומנויות בחינוך. ברחבת בנין קנדה התקיים יריד דוכנים ירוקים ססגוני ומגוון בו ניתן היה למצוא רעיונות יצירתיים נוספים כיצד דברים משומשים יכולים להפוך למוצרים שימושיים.

ברחבת בניין קנדה התקיים יריד דוכנים ירוקים ססגוני ומגוון בו ניתן היה למצוא רעיונות יצירתיים נוספים כיצד דברים משומשים יכולים להפוך למוצרים שימושיים. השנה ניתן מקום מיוחד לסטודנטים ביריד, שני שלישים מהדוכנים היו של סטודנטים או בוגרים, שציינו את האירוע כחוייה טובה ומכוננת שהיה גם רווח לכיס בצידה."דוכן ירוק" הוא דוכן העומד בסטנדרטים מקיימים כמו – אינו מייצר פסולת, מוכר מוצרים מחומרים טבעיים או בשימוש חוזר, מעודד כלכלה מקומית.

על הדשא המרכזי התקיים מיצג מחאה חווייתי של 'מגמה ירוקה' בנושא: "זכות הפרט על נחלת הכלל". המיצג עסק בסוגיות של זכויות האזרחים על משאב הגז בארץ ומשאבים נוספים שמקומם תחת הכותרת: נחלת הכלל. בפינת ההקרנה בכניסה לבניין קנדה הוקרנו ברצף סרטונים קליפים ותמונות.

באולם זרנגין הוקרן הסרט "האומנות בזבל" – סרט עוצמתי על השימוש באומנות לצורך העצמה קהילתית והנעת שינוי חברתי. הצלם-אומן הנודע ויק מוניז יצא למסע למולדתו ברזיל ולערמת הזבל הגדולה ביותר בעולם, בשוליה של ריו דה ז'נרו, שם יצר ביחד עם ממייני הזבל למיחזור יצירות ענק של צילום דיוקנאות של כמה מהם, ויצירה אומנותית של התצלומים מפריטי אשפה ברי-מיחזור. תצלומים של יצירות אלו הוצגו בלונדון ונמכרו במכירה פומבית. הרווחים הוקדשו לקידום קהילת ממייני הזבל ולהקמת מרכז לימודי במקום.

'הקמפוס הירוק' מודה לכל השותפים התומכים והעוזרים להפקת היום: הסטודנטים, לישכת הדקאנים, רכזת האירועים וצוותי התחזוקה והחישובים המופלאים של קמפוס מזרח.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה