אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 28.05.2013

ארגון 'שגרירי רוטשילד' מציג: משתלבים בפסגה / الى القمه

מיזם משתלבים בפסגה הינו מיזם שהוקם על ידי סטודנטים מארגון 'שגרירי רוטשילד' במכללה האקדמית תל-חי. הקמת המיזם התבססה על תהליך תל"ם (תהליך למידה משותף) על איזור בית ג'ן.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

רקע

מיזם משתלבים בפסגה הינו מיזם שהוקם על ידי סטודנטים מארגון 'שגרירי רוטשילד' במכללה האקדמית תל-חי. הקמת המיזם התבססה על תהליך תל"ם (תהליך למידה משותף) על איזור בית ג'ן, שהעלה את הממצאים הבאים:

במדינת ישראל כיום חיים כ-130,000 דרוזים. כפר בית ג'ן מונה כ-11,000 תושבים כש-38% בגילים 40-20. הכפר ממוקם באשכול החברתי-כלכלי במקום 3 מתוך 10. רמת האבטלה גבוהה והשכר הממוצע לשכיר נמוך בכ-2,000 ש"ח מהשכר הממוצע במשק. נכון להיום יש מאשכול בית ג'ן המורכב מחורפיש, פקיעין ,כסרא-סמיע ובית ג'ן, כ-160 סטודנטים. על פי עדויות מהכפר ומפי בעלי תואר אקדמאי מהכפר, צעירי הכפר מתקשים בתום לימודיהם למצוא עבודה ההולמת את כישוריהם.

מטרות המיזם

  • הגברת הסיכויים למציאת תעסוקה ההולמת את כישוריהם ורצונותיהם של האקדמאים על ידי מתן כלים מתאימים, הגברת המודעות לאופציות הקיימות.
  • בניית רשת חברתית של מעסיקים ומועסקים בצפון אשר תסייע לאנשים באשכול להשתלב בתעסוקה בתחום אותו למדו באקדמיה.

 

המיזם

משתתפי התכנית משתלבים בפסגה עוברים סדנה בת 6 מפגשים ומטרתם:

  • גיבוש הזהות המקצועית שלי
  • זהות לאום והצלחה בקריירה
  • איתור חסמים
  • פריצת פרדיגמות
  • הובלת תהליכים לשינוי תפיסתי באמצעות יזמות כתפיסת עולם וכגישה לחיים בכלל התחומים בדגש על תחום מציאת תעסוקה הולמת

כמו כן משתתפי התכנית צוותו למנטורים מהקהילה (אנשים שהצליחו בתחומם), מנטורים אלה שיתפו מהידע שלהם על עולם התעסוקה וגם שימשו דמות להערכה כמו כן ההמנטורים השתמשו בקשריהם בעולם העסקי בכדי לעזור למשתתפים למצוא מקום עבודה המתאים להם. לאחר שעלה צורך ממשתפי התכנית נבנתה תכנית ליווי של 5-4 מפגשים נוספים שמטרתם: לדחוף את המשתתפים לעשייה (למרות המציאות התעסוקתית בצפון)

 

ראייה לעתיד 

כיום לאחר שהסתיימה בהצלחה מכינת הפיילוט של "משתלבים בפסגה" ,מתהליך הפקת לקחים שנעשה ע"י צוות הפרוייקט, כהכנה למכינה נוספת שתהיה מכוונת יותר לצרכים הנכונים של האוכלוסייה וכדי לשפר את סיכויי הפרוייקט להמשיך ולפעול מתבצע תהליך של שיתוף פעולה עם פרויקט "הדבר הבא" – שיתוף פעולה זה יאפשר להמשיך להעביר את תכני המכינה, כפי שצוינו למעלה ובנוסף לאפשר למשתתפי התכנית התמחות מקצועיות במקצוע, בהם לומדים עוד במהלך לימודיהם.

 

 

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה