אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 07.05.2013

כנס היין הישראלי ה-4: סיכום

כנס היין השנתי התקיים בסינמטק ראש פינה, ופקדו אותו למעלה מ-200 משתתפים (ייננים, נציגי יקבים, כורמים, סטודנטים בתכניות לימודי היין וחובבי יין).

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

הכנס שיוסד ע"י המכללה האקדמית תל-חי, מועצת ראש פינה, מועצת גפן היין והרשות לפיתוח הגליל, התמקד השנה בנושא הקיימות ועולם היין.

הכנס ויריד היין שהתקיימו בראש פינה, היוו השנה את יריית הפתיחה לפסטיבל "בשביל היין" השנתי שמתקיים ברחבי הגליל והגולן. אורח הכנס השנה ד"ר ג'יימי גוד האנגלי, סקר את תפיסת הקיימות ביקבים, כפי שמתקיימת במדינות שונות בעולם וכן את תפיסת
"יין אותנטי" (Authentic Wine), שצוברת פופולאריות במקומות שונים ומאפשרת יצירת בידול וייחודיות של יינות, בעולם שבו לאור היצע היינות האדיר, המבוסס יותר ויותר על חקלאות ותעשייה מודרניים, מיטשטשים ההבדלים שאפיינו בעבר "טרואר" מקומי.

ד"ר ליאורה שאלתיאל הרפז, מהמכללה האקדמית תל-חי ומכון מיג"ל, סקרה בהרצאתה המרתקת את נזקי הסביבה האדירים הנגרמים בשל התיעוש האדיר במאה ה-20, לדבריה בעוד שהגישה הרווחת עד לפני 20 שנה, לפיה הנזקים האדירים שנגרמים צפויים להיות נחלתם של הדורות הבאים, מתחדדת בעולם המחקר ההבנה שלהשלכות הסביבתיות השפעה משמעותית על איכות חיינו כבר היום, ועם צפי להחרפה משמעותית בעשורים הקרובים.

בכנס הוצג סיפורו של "כרם שבו" – והיינן גבי סדן, שמהווה מודל ליקב ישראלי שאימץ את עקרונות הקיימות בעבודה בכרם ובייצור היין. הרצאות נוספות עסקו באופן ניהול תאגידים עסקיים בתפיסה מקיימת, עם דגש על מדיניות הוגנת של תגמולים ותפיסה סביבתית מפותחת, כחלק מתפיסת העולם של הנהלות ודירקטוריונים של חברות.

הרצאה נוספת סקרה כחקר מקרה את פעילותו של הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל, התפתחות התחום בארץ בעולם והצפי למגמות עתידיות. תפיסת הארגון את החקלאות האורגנית כגישה מקיימת שחורגת מנושאים הקשורים להדברה ושימוש בחומרי הדברה.

"מעבר לעובדה שהקיימות בגידול גפן וייצור יין היא כיום נושא מרכזי בעולם היין זהו תחום בו כל אחד יכול לתרום, אפילו ברמה האישית", הסביר איתי להט המנהל המקצועי של הכנס ומרכז תכנית לימודי היין במכללה האקדמית תל-חי, בדברי הפתיחה שלו. "בניגוד לנושאים בהם עסקו הכנסים הקודמים כאן אין חובה בהתארגנות כלל ענפית כדי לקדם את הנושא, זה בידיים של כל אחד מאיתנו- העוסקים בענף".

הכנס, שמתקיים זו השנה הרביעית, הפך זה מכבר לבמה מרכזית לעוסקים בענף היין, והוא עוסק מידי שנה בנושאים אסטרטגיים שיתוו את דרכם של הענף והתעשייה כולה בשנים הבאות.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה