אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 06.05.2013

היחידה ללימודי שדה: הזמנה ליום עיון

יום העיון המסורתי של היחידה ללימודי שדה, יתקיים ביום שני ה-20 במאי 2013 במכללה האקדמית תל-חי, קמפוס מזרח, ייפתח בהפנינג חגיגי שיכלול תצוגת פוסטרים, דוכנים ועוד.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

להלן סדר היום:

  • 14:00 – הפנינג חגיגי
  • 15:30 – התכנסות וברכות
  • 16:00 – "לעשות שירצו" הרצאה מטעם ד"ר משה משעלי
  • 17:30 – "דור המסכים" הרצאה מטעם ד"ר תמיר ליאון

*תקצירי ההרצאות ממוקמים בהמשך.

 

תקצירי הרצאות

ד"ר משה משעלי, פסיכולוג ייעוצי תעסוקתי מומחה: "לעשות שירצו – על גישות וכלים מתקדמים ליצירה של שינוי והנעה לפעולה"

במקצועות הטיפול והייעוץ אנו מוצאים את עצמנו לא פעם מגיעים מלאי מרץ, ואידיאולוגיה ל"מרחב הייעוצי", נכונים להשתמש בידע והיכולות שצברנו באקדמיה ובהדרכה. כל זאת, רק בכדי לפגוש נועץ עייף ומתוסכל, המסרב לקבל את המסר שלנו באותה מידה של התלהבות. על-מנת שההתערבות ההדרכתית או האירגונית תצליח והנועץ יקשיב לנו, עלינו להתגבר על נטייתו הטבעית להתעלם מעצתנו בעזרת גורמים שיגבירו את השפעת ההדרכה והייעוץ. בהרצאה תתואר סדרה של גורמי השפעה על הנועץ והדגמת דרכים ליישומם בצורות הדרכה שונות – המרצה יבסס וידגים, בסיוע סיפורי ייעוץ קצרים וסרטונים, מודל של "העצמת מסרי ייעוץ", ויסקור בקצרה את הבסיס המוטיבציוני לשיתוף פעולה ולהתנגדות.

 

ד"ר תמיר ליאון, אנתרופולוג יישומי מומחה לתרבות הנוער: "דור המסכים"

בשנים האחרונות השתנתה תרבות הפנאי של הנוער ללא היכר, והיא נעשית היום ברובה מול מסכים (מחשב, טלוויזיה, סלולר, קונסולות משחק). שינוי זה הביא לאסטרטגיה אחרת דרכה הילד מבנה את זהותו, לשינוי בדרכים בהן הוא מתקשר עם חבריו ועם המבוגרים סביבו ואפילו לשינוי ברגשותיו. שינויים אלו גררו בתורם מסכת של סיכונים חדשים וישנים מולם עומד הילד והמערכת – בהרצאה זו יבורר לעומק מהותו של שינוי זה, ואנשי המקצוע יוכלו בעקבותיה לייצר דיאלוג יעיל יותר עם הילד ולייצר (או לוותר על כלים, כדי להוות עבורו דמויות משמעותיות בעיצוב דרכו).

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה