אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 30.04.2013

"יום הצלת חיים": ב-07.05 ממלאים את מאגרי החיים של ישראל!

היום יצוין בשורה ארוכה של אירועים שיתקיימו בכל רחבי הארץ במטרה להעלות את המודעות הציבורית לפעולות מצילות חיים. השנה יתמקדו אירועי היום בהגדלת מאגר החתומים על כרטיסי אדי, הגדלת מאגרי הדם של ישראל והעלאת המודעות לאימוץ אורחות חיים בריאים, דרכי מניעה ואבחון מוקדם של מחלות הסרטן.
אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.
"היום הלאומי להצלת חיים" ייערך השנה ב-7 במאי 2013 ולראשונה מאז נוסד הוא הופך לפרויקט לאומי לו שותף משרד הבריאות.

  • לראשונה הופך השנה הפרויקט ליום לאומי בחסות משרד הבריאות
  • למעלה מ-400 סטודנטים, שגרירי רוטשילד, יתפרסו בלמעלה מ- 20 ערים וביישובים מצפון עד דרום ויאיישו יחד עם מאות מתנדבים למעלה מ- 120 מוקדי התרמה
  • אירועי היום יתמקדו בהגדלת מאגר החתומים על כרטיסי אדי, הגדלת מאגרי הדם של ישראל והעלאת המודעות לאימוץ אורחות חיים בריאים, דרכי מניעה ואבחון מוקדם של מחלות הסרטן

אירועי "היום הלאומי להצלת חיים" נערכים בהובלת ארגון "שגרירי רוטשילד", מיסודה של קרן "רוטשילד-קיסריה", בשיתוף עם משרד הבריאות, שלראשונה מצטרף ליוזמה, ארגוני הצלת חיים וארגונים נוספים: מד"א, המרכז הלאומי להשתלות – אדי, "האגודה למלחמה בסרטן", 'הנוער העובד והלומד', עמותת יוניסטרים, ארגון אחריי, נוער מד"א, התאחדות הסטודנטים, קו הזינוק וגופים נוספים.

השנה נרשם מספר שיא במספר הפעילים והמתנדבים המשתתפים בפרויקט ובמספר מוקדי ההתרמה שיתפרסו ברחבי הארץ. למעלה מ-400 סטודנטים, החברים בארגון שגרירי רוטשילד מכל הארץ, יתפרסו בלמעלה מ-20 ערים וביישובים מצפון עד דרום ויאיישו יחד עם מאות מתנדבים למעלה מ- 120 מוקדי התרמה שייפתחו במהלך היום. במסגרת הפעילות, יחתימו המתנדבים והפעילים אזרחים על כרטיסי אדי, יסייעו לצוותי מתרימי הדם של מד"א בהבאת תורמי דם מתנדבים בנקודות ההתרמה. בנוסף, תכלול הפעילות סדנאות עזרה ראשונה של מתנדבי מד"א ועמדות הסברה של האגודה למלחמה בסרטן להעלאת המודעות לאימוץ אורח חיים בריא, דרכים למניעה ולאבחון מוקדם של מחלות הסרטן.

דגש מיוחד מושם השנה על העלאת המודעות להצלת חיים בקרב המגזר הערבי. לראשונה, ניידות ופעילים יסיירו גם ביישובים הערביים ברחבי הארץ, דוגמת רהט,נצרת, סח'נין, ג'וליס, בית ג'אן. בתנועות הנוער העובד והלומד יערכו יום פעילות מיוחד בעשרות הסניפים ממצפה רמון ועד קרית שמונה, במסגרתו ילמדו החניכים כיצד להציל חיים. בסוף היום מאות חניכי התנועה יאספו חתימות מחברים ובני משפחה להסכמה לחתימה על כרטיסי אדי.

באירועי "היום להצלת חיים", שנערכו בשנתיים האחרונות, הצליחו שגרירי רוטשילד ומתנדבי הפרויקט לגייס יותר מ-10,000 חתימות על כרטיסי אדי (כרטיסי תורם להשתלת איברים), לאסוף אלפי מנות דם ולגייס למעלה מ-100,000 ₪ (80,000 ₪ בשנה שעברה וכ-40,000 ₪ לפני שנתיים) לאגודות וארגונים העוסקים בהצלת חיים.

בישראל ממתינים מדי שנה מעל 1,000 איש להשתלות איברים. כ-100 מהם מתים מדי שנה כתוצאה ממחסור בתרומות. לפי נתונים עדכניים מבנק הדם, שיעור תורמי הדם בישראל עומד על פחות מ-5% ומערכת הבריאות בישראל זקוקה כיום לכ-1,300 מנות דם מדי יום. כמו כן, בישראל למעלה מ-200,000 חולים ומחלימים ממחלות הסרטן, ומידי שנה מאובחנים כ-28,000 חולים חדשים. מרבית מחלות הסרטן השכיחות ניתנות למניעה ולאבחון מוקדם המאפשרים ריפוי, ומכאן חשיבות ההסברה והעלאת מודעות הציבור לנושא.

ארז רואימי, מנהל ארגון שגרירי רוטשילד – "יום הצלת חיים הוא מהלך חברתי ערכי בקנה מידה ארצי ולאומי להשגת מטרה אנושית שאין נאצלת ממנה. באותה העת הוא גם מרחיב את מעגלי ההתנדבות בישראל, הוא מאפשר לכל אדם וללא מאמץ רב 'להשלים מעשה' – החשיבות הנראית וההצלחה של פעולות מצילות חיים מקרבת אנשים לנתינה באשר היא".

ארגון "שגרירי רוטשילד", אשר יוזם ומוביל את היום הלאומי הצלת חיים, הוקם בשנת 2010 ע"י קרן רוטשילד קיסריה במטרה להכשיר דור עתיד של מנהיגים עסקיים וציבוריים עם אחריות חברתית. בארגון חברים סטודנטים הלומדים במוסדות אקדמיים בפריסה ארצית, שנבחרו לאחר תהליך מיון קפדני וזוכים לתוכנית הכשרה לפיתוח אישי ומקצועי, מלגת לימודים מלאה וניסיון בייזום ובהובלה של פרויקטים חברתיים.

איפה? שני הקמפוסים במכללה האקדמית תל-חי ובמקומות מרכזיים בק"ש: אגד, קניון נחמיה, 8 באמצע, מרכז BIG , מתחם גן הצפון, צומת הגומא וצומת כח.

מה יהיה? בכל המקומות יהיו עמדות, המופעלות ע"י סטודנטים, בהן ניתן יהיה לחתום על כרטיסי אד"י, לקבל הסבר של "האגודה למלחמה בסרטן" לקראת הקיץ ובנושא נזקי עישון, ולחתום על העצומה של קבוצת "פוקחים עיניים לרווחה" למען הקמת מכון הקרנות בביה"ח 'רבקה זיו' בצפת, למען תושבי הצפון.

עמדה להתרמת דם תוצב בקמפוס מזרח, בחדר ליד "קפה גרג", בין השעות 17:00-10:00.

סטודנטים המעוניינים לקחת חלק בהפעלת העמדות (תפעול עמדה מוכר כביצוע שעות מלגה בחלק מן המלגות).

 

לפרטים נוספים והצטרפות:

  • ניר עלי: 054-4628535
  • איסי-לי קמפבל: 054-7589842

לעדכונים מלאים ולפרטים נוספים על יום הצלת חיים היכנסו לדף היוזמה בפייסבוק.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. האם אתה צריך הלוואה? אם כן, דוא"ל: (dakany.endre@gmail.com) לפרטים נוספים.

    אתה צריך הלוואה דחוף? אנו נותנים הלוואות עסקיות, הלוואות אישיות, הלוואות לסטודנטים, הלוואות רכב וכו ', אם אתה מעוניין לפנות אלינו באמצעות: (dakany.endre(a)gmail.com)

    הצעת הלוואה דחופה.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה