אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 14.04.2013

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה // מיקי פיינשטיין

כבכל שנה, יום הזיכרון מגיע ומאלץ אותנו להתמודד עם התחושה הקשה שמביא איתו יום זה. לאורך 65 שנות קיום המדינה, נפלו במערכות ישראל 25,578 חיילים

זהו סיפורם של 12 חיילי המילואים, שהתייצבו תוך שעות ספורות להגן על המדינה ונהרגו בטרם עת במלחמת לבנון השנייה: 

המלחמה נפתחה, ב-12 ביולי 2006, עם חטיפתם של שני חיילי צה"ל. במהלך המלחמה ב-06.08.06, ב-12:20 בצהריים לערך, נורה מטח רקטות מדרום לבנון, כאשר אחת מהן נחתה במתחם הכינוס של החיילים ופגעה פגיעה ישירה בחיילי מילואים, מחטיבה 226, שהתייצבו באותו הבוקר באזור כפר גלעדי.

רוב החיילים קיבלו צווי 8 רק באותו הלילה. בדקות שלאחר מכן, כמו גם במהלך פינוי הפצועים, נחתו רקטות בסביבה הקרובה וגרמו לשריפה ביער באזור. החיילים שנפצעו באורח קשה פונו במסוקים לבית החולים רמב"ם ושאר הפצועים הועברו לבית החולים ע"ש רבקה זיו בצפת – מהפגיעה נהרגו במקום 12 חיילים – היתה זו אחת התקריות הקשות ביותר במלחמה.

מקום הכינוס נקבע לשטח פתוח, צמוד לבית העלמין תל-חי, 200מ' מהכניסה לקיבוץ כפר גלעדי – לטענת המשפחות השכולות מקום הכינוס אמור היה להיות בתוך שטח הקיבוץ, אך בני הקיבוץ לא התירו לחיילים את הכניסה, בטענה שהחיילים יפגעו ברכוש. אנשי הקיבוץ התנערו מאחריות ואילו תא"ל אלון פרידמן, ראש מטה פיקוד הצפון, שלח מכתב למזכירות הקיבוץ, בו נטל בשם צה"ל את מלוא האחריות על התקרית במקום הוקם גל-עד לזכר החללים, בו ניתן לבקר בגל-עד בכל יום ולהוקיר תודה לחיילים שניסו לשמור על כולנו.

 

יהי זכרם ברוך.

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה