אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 09.04.2013

כל מה שרציתם לדעת על "קשרי קהילה תל-חי" // מור גולן

רבים מאיתנו במהלך הלימודים נוטלים חלק בפרויקטים חברתיים-קהילתיים באזור הגליל וק"ש, כחלק ממלגה, עבודה מעשית או מתוך רוח התנדבותית נפלאה. אז מה בעצם עושה היחידה לקשרי קהילה?

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

מור גולן, חברה בצוות המדיה החברתית שלנו, יצאה לנסות ולהסביר מי (ומה) עומד מאחורי "היחידה לקשרי אקדמיה-קהילה"

"היחידה לקשרי אקדמיה-קהילה", בראשה עומדת הגב' תמי זרוצ'ס. תמי, עובדת סוציאלית במקצועה, ולשעבר ראש היחידה ללימודי שדה בחוג לעבודה סוציאלית במשך כ-11 שנים, ליוותה לאורך שנים רבות את הסטודנטים בעבודתם הקהילתית במגוון רחב של פרויקטים חברתיים וקהילתיים בקרית שמונה ויישובי האזור. הנהלת המכללה האקדמית תל-חי, הרואה חשיבות גדולה בהמשך הפעילות החברתית-קהילתית, בשיפורה ובהפיכתה לסמלה מייצג של המכללה, החליטה להקים יחידה, אשר תפקידה העיקרי יהיה לבנות גשרים של שותפות בין גופים במכללה, חוגים במכללה ובין המכללה עצמה לרשויות, ארגונים וגורמים אחרים באזור.

הגב' זרוצ'ס: "היחידה הוקמה לפני כשנתיים, כאשר החזון העיקרי הוא יצירת שיתוף פעולה בין גורמי המכללה השונים ובין גורמים חיצוניים (רשויות, ארגונים) במטרה לגרום לכך שהפעילות החברתית-קהילתית תתרום הן לקהילה והן לסטודנטים עצמם. הדבר מתבצע מתוך דיאלוג ער בין הגורמים, תוך כדי פעולה יחד עם הערכת תועלתה של הפעילות לסטודנט ללימודיו וכמובן כאזרח לעתיד ומצד שני ולא פחות חשוב – לתושבים עצמם".

היחידה, אמנם, נמצאת בתחילת דרכה, אך קיימת מחשבה תמידית ועבודה תהליכית הנבנית יחד עם כל הגורמים במכללה, אך מאז הקמתה:

 • בוצע מיפוי המכללה
 • התגבש חזון חברתי-קהילתי
 • הוקמה ועדה מקצועית שתפקידה לתכלל את הפעילות (לבצע פעילות אגמ"ית)

 

הועדה, בראשה עומד מנכ"ל המכללה האקדמית תל-חי, מר יוסי מלכה, נפגשת פעם בחודש ושואלת את עצמה – מה תהיה הדרך הטובה ביותר ליצור מצב בו הפעילות החברתית-קהילתית תהיה משותפת לכל הגורמים?

חברי הועדה:

 • פרופ' שירה הנטמן, דיקנית הפקולטה למדעי החברה והרוח
 • ד"ר ג'מאל מחג'נה, ראש החוג למדעי התזונה
 • הגב' שרון חי, מנהלת היחידה ללימודי שדה, בחוגים לחינוך, פסיכולוגיה ושירותי אנוש
 • הגב' שולי ספיר, רכזת היחידה למעורבות חברתית
 • תמר מייבום, יו"ר אגודת הסטודנטים

 

בראש האג'נדה של היחידה עומדים שלושה ערכי יסוד:

 • שותפות בין גופים במכללה
 • דיאלוג עם רשויות, ארגונים שונים והאזרחים עצמם, להבנת צרכי הקהילה
 • בקרה ומדידה לטובת הערכת הפעילות, בחינה תרומתה ונקודות לשיפור ("יש לעצור, להתעכב ולבדוק. לסטודנט יש אמירה, מתחשבים בדעותיו והוא שותף להחלטות", הגב' זרוצ'ס)

בין אם אתה מלגאי, במסגרת לימודי שדה ואפילו מתנדב בנשמה יש לך אמירה – המכללה, באמצעות היחידה, מברכת יוזמת סטודנטים, מעודדת סטודנטים מנהיגים, מבצעת דיאלוג עם השטח וכמובן שותפויות בין הגורמים השונים ע"מ להוציא לפועל יוזמות ופעילויות ברוכות וחשובות ביוזמת הסטודנטים.

שותפות עם עיריית קרית שמונה:

הקשר של המכללה האקדמית תל-חי, עם עיריית קרית שמונה, התעצם והתהדק והעירייה שמה לה שתי מטרות מרכזיות לשנה זו – איכות הסביבה וקשר עם הסטודנטים. חלומו של מנכ"ל העירייה, הוא להפוך את קרית שמונה לעיר סטודנטיאלית בה יהיו הסטודנטים במרכז – כבר יום, כפר הסטודנטים של עמותת 'איילים', בו מתגוררים כ-70 סטודנטים המתנדבים במוקדים רבים בשכונה עצמה וברחבי העיר, יוזמים ומובילים פרויקטים למגוון אוכלוסיות.

בוער בכם רצון ליוזמה? פנו עוד היום עם רעיונות, חזון חברתי ושאלות אל הגב' תמי זרוצ'ס בכתובת – tamiza6@gmail.com

יו"ר אגודת הסטודנטים, תמר מייבום, מייצגת את הסטודנטים בועדה – אל תהססו לפנות אליה ולקדם נושאים החשובים לכם!

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה