אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 10.03.2013

"גברת עם סלים": פרויקט עם לב

"…מהר מאוד ההססנות התחלפה בהתלהבות גדולה וזה היה מקסים לראות את המתנדבים מתלווים אל התושבים ועוברים איתם מדוכן לדוכן, ותוך כדי כך מקבלים מתכונים לתבשילים שונים שאת מצרכיהם רכשו בשוק…"

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

למעלה מ-25 מתנדבים, רובם סטודנטים מהמכללה האקדמית תל-חי, הגיעו לשוק העירוני בק"ש עם המון מרץ והתלהבות. הם ניגשו אל תושבי העיר שערכו את קניותיהם בשוק והציעו עזרה בסחיבת הסלים הכבדים.

לדברי שולי ספיר, מנהלת 'היחידה למעורבות חברתית' בתל-חי: "בתחילה תגובות האנשים היו מופתעות מאוד ואף מסתייגות – הם הביטו במתנדבים עם החולצות הלבנות והחיוך והתקשו להבין שעומד מולם אדם שמבקש להושיט יד ולסייע בסחיבת הסלים ללא כל תמורה. אך מהר מאוד ההססנות התחלפה בהתלהבות גדולה וזה היה מקסים לראות את המתנדבים מתלווים אל התושבים ועוברים איתם מדוכן לדוכן, ותוך כדי כך מקבלים מתכונים לתבשילים שונים שאת מצרכיהם רכשו בשוק. התושבים שיתפו את המתנדבים בקורות חייהם ובעיקר הרעיפו עליהם הרבה מאוד ברכות. היו גם כאלו שכשהגיעו לביתם עם המתנדבים והסלים הכבדים, ציידו את המתנדבים במגשים עם אוכל חם להם ולחבריהם…".

אסתר בן נור, שהגיעה לשוק, הודתה מאוד לכל המתנדבים: "תודה לכל העוסקים במלאכה. היום במקרה הייתי בשוק העירוני הציעו לי כמה מתנדבים לסחוב את שקיות הקניות, הובכתי מעט, אומנם אני בת שישים ושלוש, אבל עדיין יכולה לסחוב את קניותיי, אבל הסטודנטית המתנדבת עמדה על זה וסחבה בשמחה את קניותיי עד למכונית שלי וכששאלתי במה אפשר לפצות אותך, ענתה לי בצניעות – רק שיהיה לי סוף שבוע יפה… אז שוב תודה על העזרה ושיהיה לכולכם סוף שבוע וכל השנים רק טוב שבת שלום ויישר כח".

פרויקט "גברת עם סלים": מוביל פורום הארגונים במכללה האקדמית תל-חי בו שותפים: "הלל", 'שגרירי רוטשילד', 'קבוצת מנהיגות קציר', 'היחידה למעורבות חברתית' תל-חי, 'מרכז צעירים אצבע הגליל', פרויקט "תן" של הסוכנות ועיריית ק"ש.

את הסלים תרמו חברת "עמיעד מערכות מים בע"מ" ו-"מט"ב" ומובילי הפרויקט מודים להם מאוד על התמיכה ותרומת הסלים.

הפעילות תתקיים גם בתאריכים: 11.03 ; 14.03 ; 21.03 – שוק ק"ש (כל המעוניין מוזמן להגיע לשוק ולהצטרף לפרויקט!)

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה