לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 18.02.2013

פעילות היחידה למעורבות חברתית בתל-חי

המכללה האקדמית תל-חי, מגייסת מאות מלגות לצרכי מעורבות בקהילה וזו סיטואציה מנצחת – הסטודנט מקבל מלגה המקלה עליו את החיים ואין הקהילה מרוויחה סטודנט איכותי, משקיען התורם ממנו מרצו ויכולתיו לקהילה.

היחידה למעורבות חברתית מפעילה למעלה ל-300 סטודנטים במגוון פעילויות ומלגות, סטודנטים אלה הם הזרוע במחברת בין המכללה לקהילה ומשלבת בין מתן מלגות לסטודנטים פועלים לבין פעילות בקהילה.

  • חונכות במקצועות המדעים בתיכונים בקרית שמונה ובאזור (מלגת 'קרן רוטשילד קיסריה')
  • תכניות מנהיגות ('קרן רש"י-קציר') מפעילה מזו שנה שנייה את פרויקט "קלנוע" בקרית שמונה – ילדי העיר מוזמנים לסרטי איכות אחת לחודש, כאשר השנה הפרויקט מתקיים בשותפות עם פרויקט "מוטב יחדיו" בעיר.
  • תכניות לאמהות חד-הוריות באקדמיה ('קרן רש"י-קציר')
  • חונכות לימודית בכפרים (מלגת משרד המדע)
  • פעילויות במוקדים של החינוך הבלתי פורמלי והרווחה באיזור ('קרן דוד-פרידמן') ועוד תכניות רבות

 

מתוך הפעילויות

קבוצת המנהיגות של 'קרן רש"י-קציר': השנה הוקרנו הסרטים "הפיראטים" וה-"האמיצה" במתנ"ס 'ארתור פוקס'. כאשר לכל הקרנה הגיעו למעלה מ-200 ילדים ותגובות הילדים וההורים היו מפרגנות במיוחד (הפרויקט צפוי להמשיך לאורך כל השנה).

 

מתוך מכתבו של מאור גהרי, פעיל במסגרת 'קרן דוד-פרידמן' ביחידה למעורבות חברתית:

"השנה הגעתי לשנת הלימודים השלישית והאחרונה, הרחק מהבית בגבעתיים. במקביל ללימודיי השתלבתי בפעילות חברתית ב'קרן דוד-פרידמן', והשנה אני מרכז את 50 פעילי הקרן.

במהלך השנתיים הקודמות פעלתי במקום קסום שנקרא "קפה מותק", שבו סטודנטים מארחים במועדון של המעונות אנשים מק"ש, המתמודדים עם מחלות נפשיות. בהתחלה הבנתי שאנחנו אמורים להיות שם בשבילם, לגרום להם להרגיש בנוח ולעשות להם טוב על הלב. אך ברגע שהפעילות החלה הבנתי מהר מאוד שהמקום אינו פרויקט שבו נשב ו"נטפל" באנשים, אלא משפחה לכל דבר. כבר אחרי המפגש הראשון קיבלו אותי כל כך באדיבות שכמעט והרגשתי אורח של המתמודדים עצמם.

אני רוצה לומר תודה מכל הלב על ההזדמנות שניתנה לי, הזדמנות שעזרה לא רק לי לממש את לימודיי, אלא גם העניקה כוח לאנשים מקרית שמונה לראות למה הם מסוגלים ולגרום להם להאמין בעצמם".

 

מתוך דבריו של שאול אברג'יל, חונך במסגרת 'קרן רוטשילד-קיסריה':

"הדבר שריגש אותי היה ההבנה, שהחניכים באמת האמינו בי. זו בהחלט לא היתה משימה קלה שילוב החונכות והלימודים, אבל החונכות תמיד גרמה לי סיפוק ושיחררה אותי קצת מהלימודים האקדמים".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה