לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 06.02.2013

קורס טכנאי PC: מחזור 2

שיתוף הפעולה הייחודי מאפשר למשתתפים, שרובם ככולם נפלטו ממערכת החינוך הממלכתית, לקבל הכשרה עיונית ומעשית בתחום המחשוב, בשאיפה לשילובם במעגל התעסוקה, שירות צבאי בתחום ובהמשך גם ללימודים גבוהים במסגרת המכללה.

המחזור השני של קורס טכנאי PC המיועד לנוער בסיכון, במכללה האקדמית תל-חי, יצא לדרך!

הקורס מאפשר לבני נוער המגיעים מק"ש, רג'אר, גליל עליון ומבואות חרמון, ללמוד מקצוע נדרש ומתגמל. את היוזמה הברוכה והקשר ל"קרן גלנקור", שהיא המממן העיקרי של התכנית (לצד משרד החינוך), יצר בשעתו יוסי מלכה, מנכ"ל המכללה, בשיתוף דני לוי מקרית הנוער בק"ש. "קרן גלנקור", שבראשה עומדת הגב' אורנה אלשייך, הינה שותפה פעילה לפרויקטים פילנתרופיים מגוונים, בעלי דגש חינוכי וחברתי ובפריסה ארצית.

שיתוף הפעולה הייחודי מאפשר למשתתפים, שרובם ככולם נפלטו ממערכת החינוך הממלכתית, לקבל הכשרה עיונית ומעשית בתחום המחשוב, בשאיפה לשילובם במעגל התעסוקה, שירות צבאי בתחום ובהמשך גם ללימודים גבוהים במסגרת המכללה.

למהלך המבורך נרתמה גם המכללה הטכנולוגית תל-חי, תעודת הסיום, סגל ההוראה ומעבדת המחשוב, שמשמשת את הקבוצה הינם מטעמם. המשתתפים מגיעים ליום לימודים מרוכז במכללה, במסגרתו הם מועשרים בידע התיאורטי הנדרש, מתנסים מעשית בטכנאות מחשבים והתקנות תוכנות וכמו כן במפגש משמעותי עם הווי המכללה והסטודנטים לתארים השונים. בנוסף ללימוד המקצועי, התכנית מלווה ברכזת חברתית, שמטרתה להעצים את תחושת המסוגלות העצמית, האמונה ביכולת הלימודית והלכידות החברתית בין המשתתפים ,שמגיעים כאמור מרקעים ומוצאים עדתיים שונים מאוד.

המחזור הקודם של התכנית שהתקיים בשנה החולפת הסתיים בהצלחה משמעותית, כאשר מעבר למצופה, הצליח מספר לא מבוטל של המשתתפים לעמוד גם בבחינות ההסמכה המורכבות של חברת Microsoft, מה שהקנה להם בנוסף תעודת הסמכה בינלאומית.

למרבה השמחה הצליחו חלקם כבר להשתלב כטכנאים בעסקי מחשבים באזור, שניים נוספים שכבר גויסו לצה"ל, שובצו בענף התקשוב שהוא מחלקת המחשוב הצה"לית. הקורס מצטרף ליוזמות לימודיות שונות בעלות גוון חברתי של המכללה האקדמית תל-חי, כחלק מתפיסתה את המוסד האקדמי כמחולל שינוי אזורי.

יוסי מלכה – מנכ"ל המכללה: "אני שמח לראות שהקורס, שהצמחנו בשנה שעברה זוכה להמשכיות מבורכת. אני מבקש להודות ל"קרן גלנקור" ולעומדת בראשה הגב' אורנה אלשייך, על הבעת האמון והסכמתם להמשיך לתמוך בפרויקט לאור הצלחתו. לנוכח מציאות החיים של אותם נערים ונערות והיכולת שלנו להטות את מסלול חייהם לאופק מבטיח יותר, הרי שהסיפוק מהצלחתם עולה על כל קושי שעומד בדרך. נמשיך לחפש דרכים להיטיב עם בני האזור מתוך ראיה שהשכלה אקדמית וגם כזו שאינה אקדמית, תורמת לאיכות החיים ולהמשך ההתפתחות המבורכת של הגליל. בנימה אישית אני שבע רצון לראות שהצלחנו ליצור בקורס שיתוף פעולה שמצליח לחבר בין נערי/ות הרשויות השונות באזור, כמו גם מפגש מבורך של צעירים יהודים וערבים".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה