אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 30.12.2012

כנס הבחירות הגדול באצבע הגליל!

מפגש שיתקיים ביום שלישי (01 בינואר 2013) עם ראשי המפלגות נועד לעורר את תושבי הגליל ולקרוא להם לקחת חלק בבחירות הקרובות, להצביע ולהשפיע על גורלם.

ב-01 בינואר 2013, בשעה 19:30 בערב יתקיים באודיטוריום זרנגין, בקמפוס מזרח, המכללה האקדמית תל-חי, פאנל מיוחד של ראשי המפלגות, אשר מטרתו לדון בסוגיות שונות המעסיקות את הפריפרייה הצפונית: תעסוקה, תחבורה, חינוך ועוד…

את הפאנל יוזמת תנועת "מתפקדים", בשיתוף עם אגודת הסטודנטים במכללה, במטרה להעלות את מודעות תושבי הגליל לקראת הבחירות הקרובות. מנתונים שאספה התנועה עולה כי אחד מכל שלושה ישראלים לא הצביע בבחירות האחרונות לכנסת, אולם בגליל ובקרית שמונה המצב חמור עוד יותר: כמעט אחד מכל שניים לא הצביע בבחירות האחרונות!

לדברי אופיר יחזקאלי, מנכ"ל תנועת "מתפקדים": "תושבי הצפון חייבים להבין, שאם הם רוצים שינוי ושיפור במצבם, אם הם רוצים שהשלטון בירושלים יתייחס אליהם, יבצע סדרי עדיפויות אמיתיים ויחולל שינוי משמעותי בצפון – עליהם להיות מעורבים הרבה יותר, גם בתוך המפלגות עצמן באמצעות התפקדות למפלגות וגם ובעיקר באמצעות הצבעה לבחירות הכלליות. עלינו להיות כח אלקטורלי משמעותי, כדי שהבטחות הפוליטיקאים יהפכו למציאות".

המפגש ביום שלישי, במכללה האקדמית תל-חי, הוא הזדמנות מצוינת עבור כל התושבים לשמוע, איך ראשי המפלגות או נציגים מטעמם תופסים את הצפון, מהן המטרות שהם מציבים בנוגע לצפון וכיצד הם מתכוונים לממש אותן.

את המפגש ינחה מנכ"ל המכללה, יוסי מלכה, ובמהלכו יוכלו התושבים להציג שאלות בנושאים הבוערים המעסיקים את הגליל. כולם מוזמנים לקחת חלק באירוע חשוב זה!

 

הקמפיין הושק בהובלה של מרכז צעירים אצבע הגליל בשיתוף

 

קצת על:

תושבי הגליל נתקלים יומיום באי-השוויון בין הפריפריה למרכז הארץ בכל תחומי החיים: תעסוקה, בריאות, תחבורה, חינוך, תעשיה, רווחה, איכות הסביבה ועוד.

מה עושים כדי לצמצם את הפער? בבחירות הארציות של 2009 הצביעו רק כ-58% מתושבי אצבע הגליל (קרית שמונה, מ.א. גליל העליון, מ.א. מבואות החרמון, מטולה, יסוד המעלה, חצור הגלילית, ראש פינה, טובא-זנגריה).

זה לא מספיק כדי להעלות את המודעות לצרכי הגליל במקומות החשובים בהם מתקבלות ההחלטות – בכנסת ובממשלה! גם אם האחריות העיקרית לצמצום הפערים היא אחריות לאומית של הממשלה והכנסת, עדיין יש לכל אחד מאתנו גם אחריות אישית להעלות את המודעות לפעולה אמיתית שתקדם את הגליל!

מה יש לעשות?

השותפים לקמפיין מזמינים אתכם, תושבי האזור, להעלות לדף הפייסבוק "גליל משפיע" סרטון קצר בו אתם מסבירים בקצרה או בדרך יצירתית אחרת, למה חשוב לתושבי הגליל ללכת ולהצביע.

מתוך יוצרי הסרטונים תבחר קבוצה שתיפגש עם אישיות פוליטית בכירה כדי להעלות את הצרכים של הגליל על סדר היום הארצי – לפרטים נוספים, לחצו כאן והכנסו לדף הפייסבוק.

אתם מוזמנים להצטלם לקמפיין באולפן הצילום "סטודיו גולן" בקרית שמונה (מספר המקומות מוגבל) – יש לתאם ראיונות עד ה-13 בינואר 2013 – אנא צרו קשר לתיאום הראיון באולפן, או להעלות סרטונים/תמונות המעודדים הצבעה בגליל בדף הפייסבוק "גליל משפיע".

יש לפעול לצמצום אי-השוויון הקיים בין המרכז לפריפריה הגלילית בפרט והכללית בכלל.
אחוזי הצבעה גבוהים של תושבי הגליל והצפון יכולים לחזק חשיבות האג'נדה הגלילית בעמדת הממשלה והכנסת לעודד ולשמור על חוסן הגליל ותושביו – כי אין לנו אצבע אחרת!

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. דני

    הטקס היה ממש חשוב ומקצועי , לדעתי בלעדיו לא באמת יכולנו להכיר את המתמודדים.
    אני אישית החלטתי לבחור באמיר , למרות שהוא לא זכה 🙁

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה