אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 30.12.2012

הענקת פרס יו"ר הכנסת לעמותת "לשם"

"…במוסד הזה (המכללה האקדמית תל-חי), המושג של שוויון הזדמנויות מקבל פן נוסף מאוד עוצמתי וזה הטיפול האינטנסיבי, המסיבי, היצירתי בליקויי למידה. אין עוד מוסד במדינת ישראל שיודע לזהות ולטפל בצורה כ"כ מוצלחת במסירות כ"כ גדולה בנושא הזה של לקויי למידה…"

פרס יו"ר הכנסת הוענק לאחרונה לעמותת "לשם" –  עמותה לקידום ההשכלה הגבוהה  לסטודנטים  לקויי למידה, אשר מרכז התמיכה  במכללה האקדמית תל-חי מהווה את ספינת הדגל שלה.  בטקס נכחו יו"ר ומנכ"ל העמותה וכן יעל מלצר ונציגי מרכזי התמיכה מתל-חי. פרס יו"ר הכנסת לשיפור איכות החיים בישראל הוענק לעמותת "לשם" על פעילותה למען אנשים עם לקויות למידה.

פרופ' מנואל טרכטנברג ביקר לאחרונה במכללה האקדמית תל-חי ושיבח את הפעילות המיוחדת הנעשית במרכז התמיכה לסטודנטים לקויי למידה באומרו:

"…לידע האנושי אין גבולות גיאוגרפיים, כי היצירתיות של המוח האנושי לא מוגבלת ע"י מחיצות של הרים וגבעות ומכשולי טבע אחרים.

אנחנו במדינת ישראל, יותר מכל, לא יכולים להרשות לעצמנו שיהיו פערים בין סגמנטים כאלו ואחרים של האוכלוסייה ולא חשוב אם המימד הוא מימד גיאוגרפי או תרבותי או עדתי או מגזרי או מגדרי או כל דבר אחר, מכיוון שגם אם אנחנו כמעט שמונה מיליון איש וצריך להתרגל לרעיון שאנחנו בין כל 198 המדינות שיש בעולם, אנחנו – לא בין הקטנות. אבל עדיין, האתגרים שניצבים בפנינו הם ללא שיעור וללא פרופורציה לגודל שלנו ולכן זכות הקיום שלנו, היא ביכולת למצות את הפוטנציאל של כל אחד ואחד מאתנו ואי-אפשר להשאיר מאחור ולו נפש אחת. לכן, ההשכלה הגבוהה – אחד התפקידים המרכזיים שלה זה לצקת תוכן מוחשי וברור למושג של שוויון הזדמנויות. שוויון הזדמנויות זה בשום פנים ואופן לא שוויון פורמלי בלבד. זה מתחיל שמה אך זה רק תחילת הדרך, שוויון הזדמנויות פירושו שהמרחק הגיאוגרפי לא ייקבע את גורלו של איש, שהמצב הסוציו-כלכלי של הצעירים שלנו לא יגביל את מימוש הפוטנציאל שלהם. ובמוסד הזה, המושג של שוויון הזדמנויות מקבל פן נוסף מאוד עוצמתי וזה הטיפול האינטנסיבי, המסיבי, היצירתי בליקויי למידה. אין עוד מוסד במדינת ישראל שיודע לזהות ולטפל בצורה כ"כ מוצלחת במסירות כ"כ גדולה בנושא הזה של לקויי למידה.

כיום אנחנו יודעים מהסטטיסטיקות וזה דרך אגב משתנה כל הזמן, אחוזים ניכרים מאוד מהאוכלוסייה כולה סובלים מסינדרום כזה או אחר של לקויי למידה, לאמור סובלים מתופעות שבאיזה שהיא צורה מקשות על מימוש האדם, הפוטנציאל שלו ושלה. כמובן, כאן אנחנו דנים על מימוש הפוטנציאל האינטלקטואלי ועל כן התעסוקתי אח"כ. האחוזים הם מפחידים. מדובר על…יש כאלה שאומרים 20%, 25% והיד נטויה. רבותי, אין סרט כזה. במדינת ישראל, כפי שאני חושב בשום חברה אנושית…במדינת ישראל אחת כמה וכמה אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לאבד את האוצר הגלום הזה.

כאן מתממש יומיום, יומיום בעבודה קשה וסיזיפית, זה לא דבר שאתה עושה מהלך חד פעמי יוצא דופן ופתרת את הבעיה. זה בהתמדה. בפרטים הקטנים שסוד ההצלחה טמון בו וכאן נעשית העבודה הזאת ואני מצדיע לכם ואני רוצה להביא את הדוגמא שלכם ואת המופת שלכם כדי שיהיה אור לרגלי כל מוסדות ההשכלה הגבוהה במדינת ישראל".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה