אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 12.12.2012

נס החנוכה של שירן (שם בדוי): "למצוא חלום, למצוא את האור"

"חרף הפחד מהכישלון ומבלי לדעת, איך אשלם על הלימודים קיבלתי החלטה ללכת וללמוד לימודים אקדמיים. הרגשתי, שאני חייבת לעשות את הצעד הזה בחיים שלי וידעתי, שאוכל לעמוד בכל מצב ובתנאי שיתאפשר לי ללמוד. עזבתי את המרכז ועברתי לגור בגליל וללמוד במכללה האקדמית תל-חי. שמעתי ששם יתמכו בי ויעזרו לי להצליח".

תמיד היה לי קשה ללמוד וככה גדלתי – בידיעה שלא לכולם יש את היכולת ללמוד. ככל שעברו השנים האמנתי בזה יותר ויותר. וכך הכאב העמיק יותר ויותר.

למה לחברים שלי יש תואר ולי לא? לאחר הצבא החברים שלי נסעו לטייל או נרשמו לאוניברסיטה, ואני לא מטיילת ולא לומדת. חשה, שאני לא מסוגלת. עבדתי בכל עבודה שהזדמנה לי וככה המשכתי בחיי, עם הידיעה שאין לי יכולת שכלית מספיק טובה ללמוד.

לפני כמה שנים, אחרי שהתפטרתי מהעבודה, התגלגלתי לעבוד כחונכת בליווי אנשים נפגעי נפש ומשפחות עם ילדים בסיכון. מייד כשהתחלתי את העבודה הרגשתי נהדר – הבנתי וידעתי שזה המקום שלי, שזה מה שאני צריכה לעשות. חיכיתי לכל פגישה בכיליון עיניים. העו"סים במחלקה לא האמינו לי, כשאמרתי שבחיים שלי לא למדתי ואמרו לי שאני חייבת ללמוד עבודה סוציאלית – לא היה להם מושג, שאני לא יכולה ללמוד. סבלתי מאוד מהעובדה שלא למדתי והמחשבה, שאולי גם אני אוכל ללמוד הלהיבה אותי מאוד, אבל גם הכאיבה – זכרתי את הכישלונות בתיכון, אבל בתוך תוכי השתוקקתי וייחלתי להיות סטודנטית.

חרף הפחד מהכישלון ומבלי לדעת, איך אשלם על הלימודים קיבלתי החלטה ללכת וללמוד לימודים אקדמיים. הרגשתי, שאני חייבת לעשות את הצעד הזה בחיים שלי וידעתי, שאוכל לעמוד בכל מצב ובתנאי שיתאפשר לי ללמוד. עזבתי את המרכז ועברתי לגור בגליל וללמוד במכללה האקדמית תל-חי. שמעתי ששם יתמכו בי ויעזרו לי להצליח.

נתוני הכניסה שלי היו מאוד בעיתיים וקשה לי לתאר את מה שהרגשתי באותו רגע, שנודע לי שהתקבלתי ללימודים. חשתי שקיבלתי הזדמנות חדשה לחיות. כל מה שרציתי היה לראות שאני עוברת את המבחן הראשון. בפעם הראשונה בחיי למדתי, התכוננתי והצלחתי לענות על השאלות!

עם הרבה תמיכה שקיבלתי ממרכז התמיכה, מהחונכת המקסימה שלי, מהסטודנטים שאני לומדת מהם כל כך הרבה, מהמשפחה שלי ומצבא החברים שלי במרכז הארץ, סיימתי את השנה הראשונה שלי באקדמיה בחוג לעבודה סוציאלית עם ממוצע של 88!

מבחינתי עשיתי את הבלתי אפשרי. האור, הגיע גם אליי.

 

 

תודה,

שירן (שם בדוי)

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה