אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 10.12.2012

לומדים להיות דירקטורים – להיות דירקטור אינו דבר של מה בכך

לראשונה עומד להיפתח במכללה האקדמית תל-חי, קורס הכשרה לדירקטורים במסגרת חטיבת לימודי החוץ ובשיתוף עם החוג לכלכלה. בעידן בו מרבית הפעילות במשק מתבצעת באמצעות חברות ציבוריות ועסקיות
עוד בנושאים:

לראשונה עומד להיפתח במכללה האקדמית תל-חי, קורס הכשרה לדירקטורים במסגרת חטיבת לימודי החוץ ובשיתוף עם החוג לכלכלה.

בעידן בו מרבית הפעילות במשק מתבצעת באמצעות חברות ציבוריות ועסקיות המנוהלות על ידי דירקטוריונים, נדרשים אלה המבקשים לקבל את תפקיד הדירקטור להכשיר עצמם היטב לקראת המשימה. אין זה תפקיד חובבני והדירקטורים נדרשים לידע רחב והבנה מעמיקה במגוון תחומים כדי שיוכלו לקבל החלטות המבוססות על מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים.

"יותר ויותר מבינים היום את הצורך בניהול דרך דירקטוריון", אומרת הרכזת האקדמית של הקורס בתל-חי, מרגלית שחר, "גם עסקים משפחתיים מבינים כי כדי לאזן את הניהול רצוי למנות דירקטוריון שהוא גוף ניטרלי שיכול לסייע בהחלטות עסקיות, כגוף מייעץ בתחומים משפטיים, כלכליים וניהוליים". אכן, גם כאן בגליל מתנהלים מפעלי תעשיה קיבוציים, אזוריים או פרטיים, חברות עסקיות וציבוריות רבות על ידי חבר מנהלים חיצוני.
לדברי שחר שהיא בעלת ניסיון של 15 שנים בתפקידי ניהול בכירים וכיועצת ארגונית, הקורס מיועד מצד אחד, לדירקטורים בפועל, לבעלי תפקידים מכהנים, מנהלים בכירים, מבקרים פנימיים ויועצים בחברות ציבוריות ופרטיות, כאלה המבקשים להעמיק את הידע ולרכוש כלים מקצועיים. "מצד שני, גם לכאלה המבקשים לכהן כדירקטורים בחברות קיבוציות, מפעלים, עמותות ומלכ"רים", אומרת שחר ומדגישה כי אמנם החוק לא מחייב קורס כזה כתנאי פתיחה להיות חבר דירקטוריון, אבל המגמה היא להתמקצע ולבוא עם כלים וידע מוקדם. "בעבר הרחוק התנהלו החברות בצורה של 'חבר מביא חבר' לדירקטוריונים שהיו קבוצות ניהול סגורות", אומרת רכזת הקורס, "היום לדירקטורים יש אחריות אישית ותהליכי קבלת ההחלטות הולכים ונעשים מורכבים יותר, לכן חלק מהעניין זה ללמוד קורס כזה בו לומדים גם את מכלול המשמעויות המשפטיות והכלכליות".

תכנית הלימודים מוקפדת ותועבר על ידי מיטב המרצים מהחוגים הרלוונטיים. תחומי הלימוד יתחלקו לשלושה נושאים מרכזיים, היבטים משפטיים, היבטים פיננסיים והיבטים ניהוליים. במהלך הקורס ייפגשו המשתתפים עם פאנל של דירקטורים מכהנים בפועל מהאזור וכן עם יושבי ראש של דירקטוריונים, "הכוונה היא לאפשר מפגש אמתי שהוא מעבר לתיאוריות שיילמדו", אומרת שחר, "אמנם זה יהיה על קצה המזלג אך יאפשר לעבור מתיאוריה לדילמות בפרקטיקה הממשית".

הקורס במכללה האקדמית תל-חי מהווה הזדמנות ייחודית עבור אנשי הגליל המתעניינים בתפקיד דירקטור ומחפשים כיצד להיכנס לתחום, "הדירקטוריונים היום יותר נגישים לציבור הרחב וידוע כי מנויי דירקטורים לחברות נעשים בעיקר על סמך קשרים, לכן ההשתתפות בקורס יוצרת באופן טבעי רשת של קשרים בין המשתתפים לבין עצמם וכן בינם לבין הדירקטורים בפועל אותם יפגשו", מוסיפה שחר.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה