אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 23.09.2012

"הולך בתל": גלבוע דקר על חייו כעיתונאי וסטודנט בתל-חי

מה שהתחיל בהיסוס נמשך בקורס עיתונאי מרתק ובגילויו של עולם סוער שלא דמיינתי שאמצא, ממש בין הכתלים של תל-חי. להיות כתב של הסטודנטים – ועכשיו, גם לכם יש הזדמנות!

תואר החשק

תקופת מבחנים. כל-כך הרבה מידע, כל-כך הרבה ציטוטים ומה לי ולזה? עוד קפה נשפך פנימה ועוד ייאוש צף במעלה הבטן. בין ייאוש ובין ניסיון להבין למה אני עושה את זה לעצמי, נוחתת לה בתיבת המייל שלי הודעה: "מחפשים כתבים לעיתון 'הולך בתל'", נכתב שם. אני מפשפש בתיקיות הצהובות שבשולחן העבודה ומוצא תיקייה עם סיפורים ודברים שכתבתי והסתרתי בתקופת המבחנים הקודמת. בתוכה, משהו שכתבתי פעם, חלום וסיוט שהפך לסיפור. פתחתי אותו, קראתי וסגרתי. מה לעיתון ולסיפורים על חלומות?

שבוע חלף, עבודה הוגשה ומבחן שנכתב, לא ייזכר עוד לעולם. שוב אותו המייל בוקע בתיבת הדואר שלי. אם כל-כך קשה להם למצוא כתבים אני אעזור, לכתוב לעיתון אני יודע פחות. אז שלחתי את הסיפור על החלום. איזו טעות. מהר מאוד מצאתי את עצמי מנסה להצטדק ולברוח. חשבתי לומר: "שמעו חבר'ה – חל בלבול, אני לא כתב או עיתונאי או חוקר. אני כותב לתיקייה במחשב, לרוב כשקר, או כשאני שיכור", אבל כבר הייתי עמוק בבוץ ומבלי ששמתי לב נקראתי לסדנת כתיבה, שלאחריה הקפיצה אל הכתבה העיתונאית הראשונה שלי הייתה רק שאלה של זמן.

 

ברוך הבא לג'ונגל

להפתעתי החיובית, לא הייתי שם לבד. כל כתבה הייתה כמו עולם חדש, שרק חיכה שאגלה אותו. מהר מאוד הבנתי כמה מעט הייתי מעורב בחיי הסטודנטים והסטודנטיות במכללה והסביבה – בועה קטנה שמסתבר, כי קורה בה הרבה יותר, משיכולתי לשער. הג'ונגל שאנחנו חיים בו התברר כפראי ומסעיר. היום, אחרי שנתיים ב"הולך בתל", אני כבר יודע לומר גם כמה אני שותף לחלק מהדברים המעניינים שקורים בו.

בזמן המחאה החברתית למשל, מצאנו עצמנו, כתבי העיתון, ניצבים בפני משימה ובפני אתגר לא צפויים. פתחנו אוהל כאחד המוחים, אך כבר מהיום הראשון הבנו שיש לנו אחריות נוספת וסיקרנו בעקביות בדף הפייסבוק של "הולך בתל" את המתרחש. ביום הראשון זה היה מפגש עם ראש העיר שבא לברך, ביום השלישי כבר ישבתי ליד עיתונאים מכובדים וותיקים של "הארץ" ו"מעריב", שבאו לראות מה קורה בעיר הצפונית ומי הם אלו שמניעים את התהליכים ההיסטוריים בתוכה.

בין מבחן למבחן, התרגעתי והתפנקתי בחופש לכתוב וליצור, יש מאין. על הדרך, השתתפתי בשתי סדנאות כתיבה, שעזרו לא רק לעבודה שלי ככתב, אלא גם לכתיבת העבודות שלי למכללה. כמובן, שהעבודה בעיתון לא תמיד פשוטה ודורשת מוטיבציה, אחריות ונכונות לקחת חלק. אבל כל אלה, רק מפתח לחווייה גדולה יותר, חווייה שבה אתה מכיר עוד צד של המכללה, עוד אדם מעניין ועוד סיפור מרתק מקרוב. חווייה של עיתונות.

רבים מאיתנו מסליקים את היכולות ודוחקים אותן לתיקייה צהובה בשולחן העבודה. אם יש לכם תיקייה כזאת וקצת אהבה לרשרושי מקלדת, אני מזמין אתכן ואתכם לקחת חלק בחווייה חד-פעמית (או תחילתה של ידידות נפלאה עם עולם חדש):
ליצור ולייצר משהו משלכם בתוך מערכת שמפרגנת, מבקרת ובעיקר מעריכה. הצטרפו ל"הולך בתל" – הזדמנות לחוות את התואר באופן מיוחד ומהנה יותר.

 

רוצים לפגוש את העיתונות?
"הולך בתל", עיתון הסטודנטים של תל-חי, מחפש אתכם!

 

למערכת "הולך בתל" דרושים/ות כתבים/ות

דרישות התפקיד:

 • רהיטות
 • ניסיון בכתיבה – חובה
 • אחריות אישית
 • ניסיון עיתונאי אינו חובה – המתקבלים/ות ישולבו/תשולבנה בקורס הכשרה עיתונאית מיוחד מטעם העיתון

לחצו כאן לשליחת טקסטים ולקבלת פרטים נוספים
(ההרשמה עד ה-30 בספטמבר 2012 – הבטיחו את מקומכם!)

 

דרושים/ות צלמים/ות אחראים/ות ורצוי גם בעלי/ות ידע בצילום סטודיו

דרישות התפקיד:

 • מוטיבציה
 • אחריות
 • ניסיון בצילום – לרבות בצילום מבוים

לחצו כאן לשליחת טקסטים ולקבלת פרטים נוספים
(ההרשמה עד ה-30 בספטמבר 2012 – הבטיחו את מקומכם!)

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

2 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. קרריסטינה בבייב

  הי אני קריסטינה והייתי שמחה להירשם לעיתון שלכם. הקישור המצורף אינו תקין. ישנה אפשרות לשלוח את הבקשה וטקסט לדוגמה בקישור או במאייל?

 2. משה אמנון

  אין ספק כי לימודי עבודה סוציאלית הם מהטובים ביותר במכללת תל חי, דבר שיכול להיות נחמד אם יפורסמו נתוני קבלה רשמיים ללימודי עבודה סוציאלית על מנת שנדע אם כדאי לגשת לראיון או לא, בכל אופן בתור מכללה שמתמחה בכך, אין ספק שאתם מספר 1.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה