אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 03.09.2012

אבי דיכטר, השר להגנת העורף, בביקור במכללה האקדמית תל-חי

מתוך דבריו של השר דיכטר: "…עד כה לא עסקתי מקרוב בתחום נפגעי החרדה אולם יצא לי לא אחת לצפות בנפגעים לחץ וחרדה כתוצאה מנפילת טילים ואני יודע שחלקם במצב קשה ולא הצליחו לצאת מהטראומה עד היום. אני מתרשם מאוד מהעיסוק האקדמי המעמיק המשלב חיבור עם התנסות מעשית חשובה. ההשקעה הרבה שלכם בתחום זה מדהימה…"

השר להגנת העורף, אבי דיכטר ערך ביקור במכללה האקדמית תל-חי ונחשף לפעילות הענפה והמקצועית של המכללה בתחום הסיוע לנפגעי לחץ וחרדה.

בפתיחת ביקורו צפה השר בתרגיל של הסטודנטים מהמסלול ללחץ וטראומה בחוג לעבודה סוציאלית, שנעשה בשיתוף עם בוגרי התוכנית להתערבות במצבי לחץ, שנלמדה במסגרת החטיבה ללימודי חוץ.

המשתתפים בתרגיל המחישו כיצד הם פועלים בזמן אירוע אסון, תירגלו קבלת אחריות על נפגעי החרדה הנמצאים במקום האירוע, הובילו וסייעו לכל הנוכחים במקום, שאינם פגועים, ופינוי את הזירה לטובת כוחות הביטחון והרפואה. הם העניקו סיוע רגשי בשטח האירוע לפצועים הגוף הנמצאים במצב חרדתי וכן העניקו טיפול לנפגעי החרדה שאינם פצועי גוף. דרך ההתערבות העיקרית בזירת האסון ובאמצעות נסיכת תחושה של שליטה וביטחון לנפגעים, הם עברו כבר בשטח למצב של התמודדות פעילה, תוך סיוע לעצמם ולסביבה.

ד"ר משה פרחי, העומד בראש המסלול ללחץ וטראומה, תיאר לשר דיכטר את השתלשלות האירועים בזמן התרגיל ונתן הסבר על תפקידם של הסטודנטים בעת הענקת הסיוע לנפגעי החרדה, בזמן אירוע אסון.

בתום התרגיל התקיים במכללה מפגש של השר, יועצו הצבאי סא"ל יריב פנחס ודוברו ניסן זאבי, עם סמנכ"ל המכללה מוטי כהן, דיקנית הפקולטה למדעי החברה והרוח, פרופ' שירה הנטמן, נשיא מרכז משאבים, פרופ' מולי להד וסגנו ד"ר רובי רוגל, ד"ר משה פרחי ורב"ש מועצה אזורית הגליל העליון.

השר קיבל סקירה קצרה על המכללה ולאחר מכן הציג פרופ' מולי להד את פעילותו הענפה של מרכז משאבים המגיש סיוע והכשרה מקיפה למגזרים רבים בארץ ובחו"ל. ד"ר משה פרחי סיפר על המסלול הייחודי ללחץ וטראומה במכללה, כיצד הסטודנטים ובוגריו לוקחים חלק באירועי אסון ומסייעים לנפגעי החרדה.

השר דיכטר הביע התרשמות העמוקה מהפעילות הרבה הנעשית בתחום הטיפול בנפגעי חרדה ולחץ במכללה ובמרכז 'משאבים' ואמר: "אני נחשף לראשונה לתחום זה שהוא מאוד חשוב ומרתק. עד כה לא עסקתי מקרוב בתחום נפגעי החרדה אולם יצא לי לא אחת לצפות בנפגעים לחץ וחרדה כתוצאה מנפילת טילים ואני יודע שחלקם במצב קשה ולא הצליחו לצאת מהטראומה עד היום. אני מתרשם מאוד מהעיסוק האקדמי המעמיק המשלב חיבור עם התנסות מעשית חשובה. ההשקעה הרבה שלכם בתחום זה מדהימה ואני מבטיח לבדוק כיצד המשרד להגנת העורף יוכל לסייע בפעילות החשובה הנעשית במכללה ובמרכז 'משאבים'".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה