אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 12.07.2012

ביקור שגריר גרמניה בישראל במכללה האקדמית תל-חי

שגריר גרמניה בישראל, מר אנדריאס מיכאליס, בא לביקור במכללה האקדמית תל-חי יחד עם הנספחת המדעית של שגרירות גרמניה, ד"ר יוטה איליכמן. את פניהם קיבלו נשיא המכללה, פרופ' יונה חן, וסגן הנשיא לעניינים אקדמיים, פרופ' חיים גורן.
עוד בנושאים:

שגריר גרמניה בישראל, מר אנדריאס מיכאליס, בא לביקור במכללה האקדמית תל-חי יחד עם הנספחת המדעית של שגרירות גרמניה, ד"ר יוטה איליכמן. את פניהם קיבלו נשיא המכללה, פרופ' יונה חן, וסגן הנשיא לעניינים אקדמיים, פרופ' חיים גורן.

במהלך הביקור קיבלו השגריר והנספחת המדעית סקירה על המכללה ולאחר מכן הרצה השגריר באוזני הסטודנטים וסגל המכללה על יחסי ישראל-גרמניה. השגריר התייחס לביקורת המושמעת בגרמניה על מדיניות ישראל והדגיש את המחויבות הבסיסית של גרמניה לביטחון מדינת ישראל. כמו כן, דיבר השגריר על האיחוד האירופי, משמעויותיו והשלכותיו.

השגריר סייר במעבדת הארכיאולוגיה הפרה-היסטורית במכללה, אותה מנהל ד"ר גונן שרון, ואחר כך סייר במעבדות מיג"ל עם דיקן הפקולטה למדעים וטכנולוגיה במכללה (הוא בעצמו חוקר במיג"ל), פרופ' גידי גרוס. משם המשיכו השגריר והנספחת למרכז "משאבים", שם נפגשו עם פרופ' מולי להד וצוותו, שמעו על פעילותו החשובה של המרכז ודנו בשיתופי פעולה אפשריים בינו לבין מוסדות גרמניים.

 

פרופ' יונה חן מסכם את הביקור כמוצלח מאוד – "מטרת ביקורם של השגריר והנספחת המדעית הייתה הכרת המכללות בארץ, בייחוד אלה שבפריפריה. לפני ביקורם אצלנו ביקרו ב"מכללת ספיר". הם התרשמו מאוד מהאיכות האקדמית של המכללה, מגודלה, מהמבנים שלה ומשביעות הרצון של הסטודנטים, והתפעלו מהמעורבות העמוקה של הסטודנטים בחברה ובקהילה. השגריר הביע עניין בתוכניות "הטובים לתעסוקה" ו"הטובים לתעשייה", והביע הפתעה, מכך שהמכללה אינה עוסקת רק בהוראה, אלא פועלת גם לשילוב סטודנטים במקומות תעסוקה באזור".

פרופ' גורן מוסיף, כי במהלך הביקור נידונו שיתופי פעולה אקדמיים בין המכללה למוסדות בגרמניה – "השגריר והנספחת המדעית ציינו את התרומה של גרמניה בתחום קרנות המחקר למיניהן, והציעו את סיועם בקידום מחקרים משותפים בין המדינות, בעיקר בתחום המים. בנוסף הביעו השניים את רצונם לצרף את נשיא המכללה, פרופ' יונה חן, לפורום ראשי המכללות בגרמניה. כן נדונו שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות בגרמניה ותכניות לקיום סמסטר קיץ במכללה האקדמית תל-חי לסטודנטים מגרמניה".

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה