לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 25.06.2012

עיבוד אותות בזמן אמת – קורס חדשני בחוג למדעי המחשב

"בקורס 'עיבוד אותות בזמן אמת' נלמד אופן היישום של אלגוריתמים מוכרים לעבוד אותות בסביבת מעבד אותות, תוך דגש על הצורך ביישום בזמן אמת. הכוונה היא, שהאלגוריתם צריך להיות מבוצע תוך כדי הגעת רצף המידע מאות המקור…" (ד"ר דורון בן-צבי)
עוד בנושאים:

קורס ייחודי חדש, העוסק במעבדי אותות בזמן אמת נלמד במסגרת החטיבה לעיבוד אותות בחוג למדעי המחשב במכללה.

בלימודי החטיבה לעיבוד אותות לומדים הסטודנטים לנתח אותות כמו דיבור, מוסיקה, תמונות או וידאו, לדחוס את האותות, כך שייתפסו פחות מקום בזיכרון, לסנן או לשפר אותות, עם רעש או הפרעות, ולהפיק מידע נוסף מהאות.

לצורך הקורס ,תרמה חברת Texas Instruments למכללה מספר ערכות המכילות את כרטיסי מעבדי האותות הספרתיים והתוכנה, בסך של כ-2,500$.

לדברי ד"ר דורון בן-צבי, מרצה הקורס, "העקרונות של עיבוד ספרתי של אותות נלמדים בקורס הנושא שם זה, ומיושמים בסביבה חישובית מתאימה, כמו Matlab במחשב הביתי. אולם, באופן זה, הסטודנט מנותק משיקולים מעשיים, שעשויים לעלות, בעת שהוא נדרש לממש אלגוריתם בעיבוד אותות בזמן אמת, למשל, לצורך תכנון מוצר. ככלל, מרבית היישומים של אלגוריתמים לעיבוד אותות בזמן אמת (כמו לדוגמא במכשירי MP3, במצלמות דיגיטליות או בטלפונים סלולאריים) נעשים על מעבדים יעודיים – מעבדי אותות.

בקורס 'עיבוד אותות בזמן אמת' נלמד אופן היישום של אלגוריתמים מוכרים לעבוד אותות בסביבת מעבד אותות, תוך דגש על הצורך ביישום בזמן אמת. הכוונה היא, שהאלגוריתם צריך להיות מבוצע תוך כדי הגעת רצף המידע מאות המקור. בקורס נלמדות דרכים ליעול הקוד, כמו שימוש במקביליות, כתיבת חלק מן הפונקציות בשפת סף ודרכים נוספות".

 

הקורס מאפשר לסטודנט להיות קרוב יותר לרמת החומרה, בנוסף להבנה עמוקה יותר שהוא רוכש בעבוד אותות.

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה