אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 27.11.2016

יום המאבק באלימות נגד נשים

יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, המתקיים כמידי שנה ב25/11, צוין ביום שלישי השבוע במכללת האקדמית תל- חי. בניגוד לשנה שעברה, שהמסרים שהוצגו על גרם המדרגות היו מעט בוטים וקשים לעיכול,
עוד בנושאים:

יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, המתקיים כמידי שנה ב25/11, צוין ביום שלישי השבוע במכללת האקדמית תל- חי.

בניגוד לשנה שעברה, שהמסרים שהוצגו על גרם המדרגות היו מעט בוטים וקשים לעיכול, הפעם בחרו בקונספט מעט שונה  על מנת להעביר את המסרים החשובים.

בקומת הכניסה בבניין 2 בקמפוס המזרחי קדמו את פני הבאים והולכים עשרות תמונות תלויות על חוט. בתמונות פרצופים מוכרים של סטודנטיות וסטודנטים מהמכללה, אוחזים בשלטים המוחים נגד האלימות בצורה נחרצת. "אתה לא גבר אם אתה מרים ידיים", "די!", "מכעיס, פרימיטיבי ומקומם", זעקו השלטים. שלט נוסף ובולט נתלה על אחד הקירות "בתל חי אומרים די לאלימות". השלט, כמו התמונות עוררו עניין ושיח בקרב הסטודנטים, וקשה היה להתעלם מהמסרים הנוקבים.

באחת הפינות הוקם חדרון קטן בצבע שחור, ששימש כמרחב אינטימי עבור כל מי שחפצ/ה להעלות על הכתב את מה שקשה להגיד בקול רם. בתוך החדרון המתינו פתקים קטנים וכלי כתיבה, ונתנו מקום לבטא את אותם התכנים בצורה אנונימית. הפתקים נתלו מחוץ לחדרון והיוו עדות אילמת לכאב הפגיעה.

בנוסף למיצג הנוקב שהתקיים לאורך היום, בשעות הערב התמלא אולם זרנגין מפה לפה, וסיפורה המטלטל והמרגש של שרי הורוביץ, אחת מנשותיו לשעבר של גואל רצון, חתם את היום הזה והשאיר את הקהל בפה פעור ודמעות של התרגשות.

מסרים אלו ימשיכו להדהד וללוות אותנו עוד ימים רבים.

 תמר ביטון

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה