אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 13.10.2016

ראשי רשויות של אשכול גליל מזרחי במפגש מיוחד במכללה האקדמית תל-חי

מפגש מיוחד של ראשי הרשויות מאשכול גליל מזרחי, התקיים לאחרונה, במכללה האקדמית תל-חי. הנהלת המכללה קידמה את פני ראשי הרשויות וערכה סיור בספריית קמפוס מזרח, שם יכלו המבקרים להתרשם מעמוד
עוד בנושאים:

מפגש מיוחד של ראשי הרשויות מאשכול גליל מזרחי, התקיים לאחרונה, במכללה האקדמית תל-חי. הנהלת המכללה קידמה את פני ראשי הרשויות וערכה סיור בספריית קמפוס מזרח, שם יכלו המבקרים להתרשם מעמוד המקדש הקדום שנבנה בתוך גרם המדרגות וכן מארכיון המפות המרשים של המכללה, המונה כבר למעלה מ- 15,000 מפות היסטוריות, צבאיות ואחרות של הגליל וסביבותיו.

נשיא המכללה פרופ' יוסי מקורי הציג בפני ראשי הרשויות את חזון המכללה הדוגל בכך שהמכללה תוביל את האקדמיה והמחקר המדעי בגליל, כשחרותים על דגלה המצוינות, היזמות ורוח החלוציות של מייסדיה. המכללה תתבסס על משאבי האזור, ההון האנושי, הטבע והנוף, לפיתוח מרחב אקדמי וקידום המחקר בתחומי המדעים והטכנולוגיה ומדעי החברה והרוח. כמו כן, המכללה תהווה אבן שואבת לסגל מצטיין מהארץ ומהעולם ומנוף משמעותי לפיתוחו של הגליל המזרחי.

הנשיא הציג בפני המשתתפים את תכניות הלימוד במכללה והתמקד בתוכניות הלימוד המחקריות שהינן ייחודיות לתל-חי ולא נלמדות באף מכללה אחרת בארץ. בנוסף, ציין כי מספר הסטודנטים הכולל מסתכם בלמעלה מ- 5200 סטודנטים המגיעים מכל רחבי הארץ ללמוד באקדמיה, במכינות, באומנויות, במכללה הטכנולוגית ועוד.

פרופ' מקורי סיפר על השאיפה של המכללה להפוך למכללת המחקר הראשונה בארץ והסביר כי הסיכוי לכך הינו גבוהה מאוד, בשל הקשר הסינרגטי של המכללה עם מכון המחקר מיג"ל המסונף אליה ובשל מגוון תכניות הלימוד המחקריות הקיימות במכללה, אשר כבר היום ממצבות אותה, כמוסד אקדמי מוביל המתמקד במחקר לצד ההוראה, בדומה לאוניברסיטאות.

מנכ"ל המכללה, אלי כהן, הציג את המעורבות הענפה של המכללה בקרב הקהילה  בגליל כולו ותיאר את מאות הפרויקטים בהם מעורבים הסגל והסטודנטים במערכות החינוך, במערכות הרווחה והבריאות, בפרויקט פר"ח, בכפרי הסטודנטים בקריית שמונה, בקורסים הניתנים לציבור הרחב במסגרת "אקדמיה בכיכר" ובאמצעות אלפי התלמידים הלומדים במרכז האקדמי לנוער במסגרת פרויקט "גליליום".

ראשי הרשויות שנכחו במפגש, ביניהם, הרב ניסים מלכה, גיורא זלץ, דויד אזולאי, מועדד זהר אלדין ודימי אפרצ'יב הביעו את התרשמותם הרבה מפעילות המכללה ואמרו כי אין ספק שתל-חי הינה נכס אזורי אסטרטגי חשוב במעלה, למען פיתוח וקידום האזור.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה