אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 24.07.2016

עבודותיה של ענבר שטרית בוגרת מגמת הצורפות במכון לאומנויות תל-חי

מוצגות בתערוכת העיצוב בטאייפיי, טיוואן ענבר שיטרית, בוגרת המחלקה לצורפות במכון לאמנויות תל-חי (2015) הוזמנה להציג בתערוכת העיצוב היוקרתית בטאייפיי: "יצירתיות מחוספסת – עיצוב ישראלי עכשווי", בה לוקחים חלק מיטב אמני העיצוב הישראלי העכשווי.

עבודותיה יוצאות הדופן של ענבר משכו את תשומת לב האוצרים בשל ייחודם הגדול בתחום הצורפות ועיצוב התכשיטים. בטקסט שליווה את עבודותיה בתערוכה בתל-חי כתבה ענבר, כי מה שהנחה אותה, היו המילים:
״תפסיקי לחשוב כל כך הרבה. תעבדי מהבטן. בחומר. תעשי אותך".

והסבירה: "לא פשוטה עבורי המשימה להשתיק את הראש, סטנדרטים, מגבלות, מסגרות מכל צורה וצבע. מה היא טבעת? לאן תוכל המתכת להגיע? ואם לרגע הצלחתי, אז מה שיצא – מה זה אומר? טבעת אחר טבעת. וכל אחת שנולדה דחפה והפילה בדרכה החוצה עוד מחסום, עוד מסגרת, וכך לאט לאט נחשף הצד הלא מבויית שבי-הפרא. תוך כדי תהליך עבודה אינטואיטיבי נחשפו הנושאים שבחרתי לדבר עליהם, מבפנים החוצה, כמתאים לצורת העבודה שבחרתי במתכת.
צורה, טקסטורה, ריח, הכלה והפצה שלו. כל אלו בעלי משמעות ברורה בטבע ויש בהם מסר. בזמן שהזכרים של עולם החי רוקדים, מתפארים, או מסתכנים במטרה להרשים את הנקבה מולם, על זו לא מוטלת משימה מסובכת יותר מאשר להיות. הריח הטבעי שמופץ ממנה, יחד עם צורתה, הוא זה שיגיד בתקופת החיזור שהיא מוכנה. שהיא אישה.

עבדתי בניפוח של המתכת, במתיכה שלה לכדי מיכל אישי שעוטף את האצבע. הטבעות כולן מכילות ריח, יש כאלו שכבר גדולות מספיק גם כדי לגדל את אותו בתוכן, לכשאבחר. ככל שמתחתי את הגבולות הידועים לי של המתכת כך מתחתי את שלי, את אלו הנלמדים -את הראש. ודרך המתכת הצלחתי לשבור מחסומים שנצברו בי עם השנים ולהגיע בחזרה לגרעין שלי. לטפל בו אחרת הפעם. לתת לו לפרוח".
איגוד העיצוב התעשייתי הבינלאומי ICSID ואונסק"ו בחרו בטאיפיי כבירת העיצוב העולמי לשנת 2016. במסגרת זו טאיפיי מקיימת לאורך השנה כולה תערוכות בינלאומיות, ביניהן תערוכת העיצוב הישראלי, שנפתחה ב- 9 ביולי 2016 ותמשך חודש וחצי.

 

 

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה