אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 19.06.2016

"לב היצירה" – פרויקט אומנות וקהילה בקיבוץ עמיר

פרויקט "לב היצירה" הוא פרויקט בהנחיית יהל פייזנר שקיים כבר ארבע שנים מטעם הקיבוץ שעובד בשיתוף עם המכון לאומנויות. הפרויקט נועד לסטודנטים לאומנות מתל חי שמקבלים מלגת מגורים, ובתמורה הם נותנים שעות של עשייה אומנותית בקהילה בקיבוץ.

הסטודנטים בפרויקט, ובניהם אבי קפלן, נפגשים אחת לשבוע לפעמים יחד עם חברי הקיבוץ, ובונים את התוכן, ולאחר מכן מביאים אותו ליצירה יחד עם הקהילה או למען הקהילה.

איך נוצר פרויקט?
הפרויקט נוצר מתוך שני חזונות שהצטרפו לאחד, אחד מהם הוא חזון של טולי באומן (אמן בעל שם) ואילנה באומן – זוג מהקיבוץ, להפוך את הקיבוץ לכפר אומנים. החזון השני הוא של טל ישראלי מנהל הקהילה שפעל באותה תקופה לסייע לסטודנטים בעקבות מחאת הדיור, ומתוך זה נולד הרעיון של הפרויקט שמשלב אומנות וקהילה ומגורים מוזלים לסטודנטים.

קצת על הפרויקטים שלנו השנה…
תערוכת צילום
בטו בשבט נערכה תערוכת צילום בקיבוץ שבה כל המשתתפים הם חברי הקיבוץ, תושבים וסטודנטים שגרים בקיבוץ – בנושא "חלומות". כלומר, כל אחד מהמשתתפים הביא תמונה שקשורה לנושא, והסטודנטים בפרויקט אצרו את התערוכה.

ציורי קיר
בחודש האחרון יצרנו ציורי קיר בתוך הקיבוץ בשיתוף עם הקהילה שהגיעה אחרינו וצבעה את הציורים יחד איתנו. זה היה אירוע מרגש מאוד לראות את כולם עובדים ויוצרים יחד.

ספריה מבוץ
פרויקט שסיימנו לפני כמה חודשים, ובו בנינו ספרייה מבוץ לספרי אומנות, בחדרון בתוך גלריית "סימן שאלה", גלריה שיש בה תערוכות מתחלפות ברמה מאוד גבוה. שם בנינו את המדפים, במטרה ליצור ספריה שהיא בעצמה יצירת אומנות ותשמש את הקהילה שתגיע לגלריה.

קצת על אבי…
אבי קפלן, הוא אחד משלושת הסטודנטים השותפים לפרויקט, כיום הוא גר בקיבוץ עמיר ובמקור מירושלים, סטודנט לצורפות ורב תחומי של אומנות וארץ ישראל שנה ג' וזו השנה הראשונה שלו בפרויקט.

קצת על יהל…
יהל פייזנר, בוגרת המכון לאומנויות בתל חי בתחום הכדרות, ומרכזת את הפרויקט כבר שלוש שנים. נולדה במרום גולן שברמת הגולן, אך רוב החיים גרה בקורנית והיום היא מתגוררת כאן בשדה נחמיה ותוך כדי שהיא מרכזת את הפרויקט היא גם סטודנטית בשנקר בתחום של אומנות וקהילה.

מה את מאחלת לסטודנטים השותפים לפרויקט?
אני מאחלת להם קודם כל שיהנו מהזדמנות המדהימה הזאת ויהיו קצת יותר מחוברים למקום שהם גרים בו, גם אם הם חיים בו רק שנה או שנתיים, ושיקחו אותו כהתפתחות אישית ולמידה לעתיד.

רוצים לדעת עוד על הפרויקטים השונים, להכיר יותר את יהל ואבי ואת פרויקט "לב היצירה"?
הכתבה המלאה תפורסם בעיתון "הולך בתל", עיתון המכללה, ממש בשבועות הקרובים…

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

4 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. ארנון מ

  ציורי קיר ואומנות סביבתית דורשים טיפול בשטח טרם הצביעה – ניקוי בקיטור מלכלוך,טיפול בחלודה ותיקוני בטון, חומר פריימר ואז צבע עמיד לשחיקה ולקרינה.
  אני יכול להמליץ על אמן סביבתי שמומחה בפרוייקטים שלציורי קיר למבנים סביבתיים

 2. זהר זהריאן

  ציורי קיר הם לא רק אומנות לשמה אלא גם שיטה פרקטית לכסות סדקים וליקויים אחרים בקירות. אמנם a href="http://www.aradeng.com/%D7%A1%D7%93%D7%A7%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA/" rel="nofollow">סדקים בקירות גם אם מתקנים אותם יש סבירות גבוהה שיחזרו אך בכ"ז ציורים על הקירות מטשטשים אותם.

  <

 3. Antone Brandler

  חווית צילום בוק בת מצווה בטבע שונה מצילום בוק בסטודיו וכוללת צילום במספר מקומות שונים על מנת לקבל תחושה אותנטית המשלבת בין צילום לנוף. שווה צפייה… https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

  https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

 4. Barney Monier

  חווית צילום בוק בת מצווה בטבע שונה מצילום בוק בסטודיו וכוללת צילום במספר מקומות שונים על מנת לקבל תחושה אותנטית המשלבת בין צילום לנוף. שווה צפייה… https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

  https://www.youtube.com/watch?v=ZwrzwNxeV3Q

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה