מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 19.05.2016

התכנית לתואר שני במדעי המים!

בשעה טובה ומוצלחת, תכנית חדשה נוספת נולדה למכללה האקדמית תל-חי
עוד בנושאים:

שמחים להציג בתכנית החדשה שני מסלולים, מחקרי (עם תזה) ונלמד (ללא תזה), ובראשה יעמוד פרופ' מיכאל (איגי) ליטאור.

תואר שני MS.c במדעי המים

המכללה האקדמית תל חי שמחה להציג מסלול חדש לתואר שני MS.c במדעי המים. תכנית חדשה זו היא מיזם משותף של המכללה, מיגל – מכון מחקר מדעי בגליל והמעבדה לחקר הכנרת. מיזם משותף זה מאפשר איגום משאבים של טובי החוקרים/ות במדעי המים העובדים בנושאי מים ייחודיים לישראל בכלל ולגליל בפרט כגון שינוי אקלים, פיזיקה ומטאורולוגיה של שלג, הידרולוגיה של נחלים, הידרוכימיה של מעיינות ודרכי המים, הידרוגיאולוגיה של אגני היקוות, ביולוגיה וכימיה של אגנים ירוקים, טיפול בשפכי חקלאות, השקיה ודישון מיטביים ותהליכי קרקע ומים.

תכנית הלימודים:

1. לימודי ליבה של מיומנויות במדעי המים שיכללו סטטיסטיקה למתקדמים, גיאו-סטטיסטיקה, GIS למתקדמים, שיטות נומריות למדעי המים, שיטות לחישוב מדעי מתקדם במדעי המים, וכלכלת משאבי מים.

2. לימודי בחירה במסלול הידרו-ביו-גיאוכימיה. הקורסים יכללו מיקרוביולוגיה של מערכות מים, אקופיזיולוגיה של הביוטה במערכות מים, הידרוכימיה למתקדמים, כימיה פיזיקלית למתקדמים, חומר אורגני מסיס במים והשפעותיו על החקלאות והסביבה, תנועת מזהמים בתווך נקבובי, מודלים בהידרולוגיה, הידרו-ביו-גיאוכימיה של אגנים ירוקים ומיקרומטאורולוגיה יישומית.

3. לימודי בחירה במסלול של טכנולוגיות שימוש, ניהול וטיפול במים. הקורסים יכללו טכנולוגיות בהתפלת מים, שיטות טיפול מתקדמות במים ושפכים, שיטות פיזקאליות וכימיות לטיפול במים ושפכים, טכנולוגיית לטיפול במים מהתעשייה, אקוטוקיסיקולוגיה וגישות מולקולריות לזיהוי אוכלוסיות ותהליכים בסביבה המימית, טכנולוגיות לאספקת מים עירונית, היבטים בריאותיים של מים, ניהול אגני היקוות, מודלים אקולוגיים של מערכות אקווטיות, וכלים כלכליים במדיניות המים בישראל.

מטרת התוכנית לאפשר לבוגרים להשתלב בתעשיית הקלינטק ו/או להמשך לימודים לתואר שלישי ולהשתלב כחוקרים/ות בתעשיית המים.

• הענקת התואר מותנה באישור המל"ג.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה