אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 19.04.2016

הגליל בראש

מאות משתתפים הגיעו לכנס מחקרי הגליל שערכה המכללה האקדמית תל-חי. לא הייתם? זו ההזדמנות להתעדכן.

הצלחה גדולה לכנס מחקרים חדשים של הגליל וסביבותיו, שקיימה השבוע המכללה האקדמית תל-חי. מאות מתושבי האזור, סטודנטים ואנשי סגל לקחו חלק במושבים השונים, שמעו הרצאות מרתקות והשתתפו בדיונים שעסקו בסוגיות היסטוריות ובנושאים עכשוויים.

אירוע פתיחת הכנס התקיים במטולה במליאה חגיגית לציון 120 שנה למושבה הוותיקה. הערב נפתח עם ברכות של ראש המועצה, מר דויד אזולאי ומנכ"ל המכללה אלי כהן. פרופ' מוסטפא עבאסי העניק הרצאה מרתקת על מטולה ויחסיה עם השכנים הערביים בשנים 1896- 1948, לאחר מכן איש התקשורת אהוד יערי הרצה, אף הוא, על היחסים עם שכנינו הערביים מנקודת מבט עכשווית ולבסוף אהוד ניינשטיין, תושב מטולה, העביר הרצאה בנושא המים.

מנכ"ל המכללה, אלי כהן  אמר באירוע הפתיחה: "השנה היא שנה מיוחדת, כי תל-חי חוגגת 20 שנה להיווסדה. זו אחת מארבע המכללות האקדמיות העצמאיות הראשונות. תל- חי אינה עוד מכללה אזוטרית בפריפריה, כי אם אחת מהמכללות הגדולות עם למעלה מ 3800 סטודנטים באקדמיה בשתי פקולטות מהטובות בארץ, ובסך הכל במכללה מעל 5,000 סטודנטים בכלל, המשתלבים בשלל תכניות לימוד.  המכללה הייתה יוזמה חלוצית של מתיישבי אצבע הגליל שרצו חיים שמעבר ליום יום, הם התעקשו על תרבות ועל השכלה, ויצרו מוסדות כמו תל- חי ומכון המחקר מיגל. אבל לא רק אנחנו חוגגים, גם בהתיישבות זו שנת חג, כפר גלעדי חוגגת 100, ומטולה חוגגת 120, ולכן החלטנו השנה לציין את אירועים אלה במושב פתיחה חגיגי ולאחר מכן, בסדרה גדולה ורחבה מאוד של הרצאות מרתקות שיתפרסו על פני יומיים גדושים של כנס מחקרי הגליל".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה