אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 12.04.2016

וול סטריט זה כאן

במכללה האקדמית תל-חי הוקם חדר עסקאות חדש, המדמה את המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובוול סטריט. בחדר הותקנו תכונות מסחר מהמתקדמות בשוק. הסטודנטים יכולים לעקוב אחר המסחר, לקבל תמונת מצב של ספר הפקודות, מחזורי הפעילות, הודעות מתפרצות של חברות, הפסקות מסחר והשתנות של מחירי ניירות ערך ועוד והכל בזמן אמת.

בטקס חגיגי ומרגש בנוכחות בני משפחתו של יוסי גינשר ז"ל וידידיו, נציגי הנהלת המכללה האקדמית תל-חי, בכירים בשוק ההון מרצים וסטודנטים מן החוג לכלכלה וניהול נחנך חדר העסקאות החדש, במכללה. חדר העסקאות הוקם ע"ש יוסי גינשר ז"ל וביוזמתו של ראש החוג לכלכלה וניהול פרופ' אלי גימון, שרואה חשיבות רבה בשילוב בין התאוריה לבין המעשה. "אנו פותחים בפני הסטודנטים בחוג לכלכלה וניהול במכללה האקדמית תל-חי אפשרות מעשית להכיר את אופן פעילותם של השווקים הפיננסיים", אמר פרופ' גימון, "אנו מאפשרים להם להתנסות בזמן אמת בחוויה של מסחר הן בשוק המקומי והן בוול סטריט".

"כמו כן", הוסיף פרופ' גימון "חדר העסקאות יתרום גם להגברת החינוך הפיננסי בקרב הסטודנטים והסגל ואנו מתכוונים לייזום  פעילויות נוספות בתחום זה מתוך מטרה להנגיש את  עולם המושגים הכלכלי לכולם"

יוסי גינשר ז"ל

הקמתו של חדר העסקאות במכללה התאפשרה אודות לתרומתה של משפחתו של יוסי גינשר ז"ל, שנולד בארגנטינה ועלה ארצה במסגרת עליית הנוער לקיבוץ עמיר. יוסי שירת כחובש בנחל מוצנח ואח"כ נישא לאורה, להם נולדו שני ילדים. בגיל 24 בלבד התמנה יוסי למרכז המשק והיה למרכז המשק הצעיר ביותר בתנועה הקיבוצית. בהמשך היה לאיש עסקים שהתחיל את פעילותו בתנועה הקיבוצית וסייע בידה לחזק את פעילותה הכלכלית מאוחר יותר הצטרף לקבוצת פישמן.

בטקס החנוכה המרגש, קרא עופר, בנו של יוסי, דברים שנכתבו לזכרו על ידי אורה אלמנתו. בין היתר תאר עופר את פעילותו: "יוסי היה מנהל כריזמטי בעל יכולת החלטה, חד מחשבה, שלט בחומר, ופעל במרכז עשייה הקיבוצית, האזורית והתנועתית. בתקופת משברים של שנות ה-80-90. היו לו עמדות פוליטיות מתונות. אבל הוא היטיב להבחין בשינוי החריף שחל במעמדה הציבורי של התנועה הקיבוצית בכלל ושל הקיבוץ הארצי בפרט.  הוא ביטא לא פעם את כובד התחושה האחריות המונחת עלינו. להבטיח את עתיד התנועה וקיבוציה. והעמיד את כשרונו ויכולתו המיוחדת למטרה זו. וחתר ללא לאות לעצמאות כלכלית של הקיבוץ הארצי. הרעיונות שלו היו מקוריים ומרחיקי לכת. ועוררו לא פעם בקורת והתנגדות במערכת התנועתית, שהיא שמרנית וכבדת תנועה מעצם טיבה. ולא הייתה ערוכה לקדם רעיונות שהיו כמובן כרוכים גם בנטילת סיכונים. יוסי התייצב יחד עם חבריו לדעה להגנה על עמדותיו, וביסס אותן על הבנתו הרחבה, ושליטתו המעמיקה בתחום הפיננסי. עליו היה מופקד".

חדר העסקאות החדש

חדר העסקאות הוא מעין מעבדה שבה ניתן לחוות באופן מעשי את המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובוול סטריט. בחדר הותקנו תוכנות מסחר מהמתקדמות בשוק. הסטודנטים יכולים לעקוב אחר המסחר , לקבל תמונת מצב של ספר הפקודות, מחזורי הפעילות, הודעות מתפרצות של חברות, הפסקות מסחר והשתנות של מחירי ניירות ערך ועוד והכל בזמן אמת.

לצורך הנגשת חדר העסקאות לכלל הסטודנטים הכשירו בחוג לכלכלה וניהול שתי סטודנטיות שתפקידן להדריך את הסטודנטים המעוניינים לתרגל פעילות של שוק ההון. בהמשך, מתכננים בחוג לכלכלה וניהול ליזום פעילות מקיפה ובכלל זה משחק עסקים וזאת במטרה לעודד שימוש ועניין בחדר העסקאות.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה